Dünyaca ünlü hava tahmin sitesi kasırga beklentisi için ne gösterdi?

Sabah saatlerinden itibaren Ege ve Marmara kıyılarında kasırga beklendiğine yönelik çıkan haberlere karşın, Yunanistan kaynaklı önemli denizcilik ve hava durumu sitesi Poseidon'un verileri çok farklı. Poseidon verilerine göre kasırga yaşanması mümkün gözükmüyor.

Dünyaca ünlü hava tahmin sitesi kasırga beklentisi için ne gösterdi?

Haber Merkezi

Ege'de kuvvetli rüzgarın kasırgaya döneceğine dair haberlerin artmasıyla birlikte vatandaşın aklındaki soru işaretlerine henüz resmi kanallardan yanıt verilmemişken, Yunanistan merkezli olan ve en iyi hava tahmin sitelerinden biri olarak kabul edilen "Poseidon" iddiaları yalanlar nitelikteki tahminleriyle yüreklere su serpti.

RÜZGAR KADEMELİ OLARAK AZALACAK

Yazılı ve görsel basınla birlikte özellikle sosyal medyadaki "Kasırga geliyor! Önlem alın" şeklindeki çağrıları adeta ters köşeye yatıran tahminlerde kasırganın beklendiği gün olarak belirtilen yarından Pazar günü, hava sakin görülüyor. Poseidon'un verileri bugünden Pazar gününe rüzgarın kademeli olarak azalacağını gösteriyor. Haritalarda rüzgarın en güçlü olduğu noktalar mor renkle ifade edilirken, mavi renk ise en düşük olduğu kısmı temsil ediyor ve renkler arası kademeli geçiş, verilerde de açık bir şekilde görülüyor.

İşte Poseidon'un verilerine göre bugün

Yarın;

Cumartesi:

Pazar:


 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2018, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER