Dünya turizminde Corona virüsü çanları çalıyor

4-8 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı'nın, büyük bir paniğe eden olan corona virüsü sebebiyle iptal olma ihtimalinin bulunduğu iddia edildi.

Dünya turizminde Corona virüsü çanları çalıyor

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Dünyanın en büyük turizm fuarı olan ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı'nda, corona virüs endişesi yaşanıyor. Güvenilir kaynaklardan elde edilen bilgilere göre; Aralık 2019 yılında ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan Corona virüsü nedeniyle, bu yılki fuarın iptal edilebileceği iddia ediliyor.

İPTALLER GELMEYE BAŞLADI

Turizmicilerin corona virüsü nedeniyle motivaston kırıklığına uğradığı ve Berlin Fuarı'na gitmek istemeyerek biletlerini iptal ettirdiği öğrenildi.

Türkiye genelinden yaklaşık 300-400 katılımcının katılması beklenen fuarda, İzmir yerelinde de ciddi iptallerinden olduğu öğrenilirken, corona virüsün yaydığı panik de bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu.

KATILIMCILARA 'SAĞLIK' ANKETİ

Öte yandan, fuar organizatörleri tarafından tüm katılımcılara kısa mesaj atılarak bir anket doldurmaları istendi. Sağlık Bilgilendirme Anketi’nde yer alan sorulardan herhangi birini “EVET” ile cevaplanması veya anketin tamamen doldurulmaması halinde, fuara katılım göstermek isteyen kişilerin ITB Berlin 2020’ye erişimine izin verilmeyeceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2020, 16:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER