Dünya turizmi fuarizmir'de buluşuyor

12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi, 38 ülke ve 48 ilden gelecek bin 200'ü aşkın katılımcısıyla büyük bir buluşmaya ev sahipliği yapacak.

Dünya turizmi fuarizmir'de  buluşuyor

  Partner Ülke Makedonya Cumhuriyeti ile Partner İl Diyarbakır'ın yer aldığı fuarda; "ttitech Seyahat Teknolojileri Özel Bölümü ve Forumu"nda da turizm sektöründeki dijital dönüşüm gündeme gelecek.

Dünyaca ünlü şeflerin, birbirinden özel tatları sunacağı ve sektörden önemli isimlerin panellerde akademik konuları gündeme getireceği 4. Uluslararası Gastronomi Kongresi, lezzet dolu üç gün yaşatacak.

Turizm sektörünün önemli destekçilerinden olan Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi, 6 – 8 Aralık 2018 tarihlerinde fuarizmir'de başlıyor. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ortaklığıyla gerçekleşecek Travel Turkey İzmir Turizm Kongresi ve Fuarı, sektörün tüm bileşenlerini üç gün boyunca İzmir'de buluşturacak. A ve B Holü'nde gerçekleşecek Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi'nde acente ve tur operatörleri, oteller ve konaklama tesisleri, havayolu şirketleri, Uluslararası Destinasyonlar, iş ve kongre turizmi, sağlık turizmi, yat ve kruvaziyer turizmi, konsolosluklar, turizm merkezleri, birlik ve dernekler, turizm taşımacılığı, kongre ve ziyaretçi büroları, otel ekipmanları, aktif turizm ve macera turizmi, kültür turizmi, spor turizmi, eğitim turizmi, bankacılık ve sigorta şirketleri, turizm teknolojileri ile turizm medya kuruluşlarının yanı sıra Kalkınma Ajansları, valilikler, belediyeler, ticaret odaları ile kamu kurumları yer alacak.

BİN 200'ÜN ÜZERİNDE KATILIMCI

Türk Hava Yolları ve Hürriyet'in de destekleriyle gerçekleşecek Travel Turkey İzmir, bin 200'ün üzerinde katılımcıyla düzenlenecek. A ve B Holü, fuar boyunca profesyonel ziyaretçiye açık kalacak. Son tüketici ise A Holü'nü fuar boyunca, B Holü'nü ise sadece 8 Aralık'ta ziyaret edebilecek. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi, 38 ülke ve 48 ilden katılımcıyı İzmir'de buluşturacak. Binlerce ziyaretçiyi ağırlaması beklenen 12. Travel Turkey İzmir, 10:00 ile 18:30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

PARTNER ÜLKE MAKEDONYA,İL DİYARBAKIR

12. Travel Turkey İzmir'de Türkiye ile sıcak ilişkileriyle dikkat çeken Balkanlar'ın önemli ülkelerinden Makedonya Cumhuriyeti, Partner Ülke olarak yerini alacak. Bu yıl Partner İli ise Diyarbakır olacak. Doğu ve batının birleşeceği buluşmada Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu illeri arasında öne çıkan Diyarbakır, dokuz bin yıllık tarihini ziyaretçilerle paylaşacak.

DÜNYANIN BULUŞMA NOKTASI

Türk Hava Yolları (THY) desteğiyle bir klasik haline gelen alım heyeti programı, dünyanın çeşitli noktalarından sektör profesyonelini İzmir'de buluşturacak. İki gün sürecek alım heyeti programı kapsamında 48 ülkeden 200'e yakın satın alıcı ağırlanacak. Fuar katılımcılarının yeni iş bağlantıları kurması ve ülkenin turizm gelirlerini artıran sözleşmelere imza atması hedefleniyor.


"ttitech"- Seyahat Teknolojileri Özel bölümü ile fuarda teknoloji rüzgarı esecek

Sektörün en önemli konularından biri olan seyahat teknolojileri, Travel Turkey İzmir Fuarı ve Kongresi ile gündeme gelecek. "ttitech" – Seyahat Teknolojileri Özel Bölümü"nde; rezervasyon ve havayolu sistem yazılımları, küresel dağıtım kanalları, data bankaları, ulaşım ve konaklama konusunda her türlü bilet ve hizmet satın alma ya da kiralama, Acente ve otellere sistem alt yapısı sağlayan ulusal ve uluslararası yazılım sistemleri, rezervasyon sistemleri ile turizm sektörünü online platforma dönüştüren yazılımlar da tanıtılacak.

DEV SAHNEDE GÜNDEM ''DİJİTAL DÖNÜŞÜM''

Ayrıca HotelRunner Theater etkinliği; İZFAŞ ve TÜRSAB ortaklığıyla Travel Turkey İzmir'de turizm sektöründeki yeniliklerin nabzını tutacak. "ttitech Stage by HotelRunner Theater" adıyla Travel Turkey İzmir'de ttitech Seyahat Teknolojileri Özel Bölümü içerisinde kurulacak dev sahnede, 2018 verileri, 2019 turizm trendleri ve en son teknolojik gelişmelerin yanı sıra önemli dijital konulara da değinilecek.

LEZZETİN ADRESİ FUAR İZMİR

Gastronomi sektörünün Türkiye'deki en büyük buluşması Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi, bu yıl da 12. Travel Turkey İzmir Fuarı'na lezzet katıyor. Akdeniz tadında bir şehir olan Lizbon'un misafir kent olarak katılacağı kongre, bu yıl dünyanın en prestijli yemek yarışması Bocuse d'Or temsilcileri ile katılımcılarını aşçılık ve dünya lezzetleri üzerine keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi akademik oturumlar, sektörden önemli isimlerin konuşmacı olarak katılacağı panel oturumları, yerli yabancı şeflerin yemek workshopları, profesyonel uzmanlar ile tadım atölyeleri, gün boyu stantlarında tadım yapan gıda firmaları ve restoranların katılımıyla Türkiye'nin gastronomi zenginliğini gözler önüne serecek.


ULUSLARARASI TADIM ETKİNLİĞİ: TASTİNG STORY

Geçtiğimiz yıl başarılı ile gerçekleştirilen ve "5 hikaye, 5 duyu ve 5 yaratıcı" teması ile büyük beğeni toplayan "tasting story" etkinliği bu yıl da lezzet düşkünleri ile uzmanları bir araya getiriyor. 5 duyudan yola çıkarak organize edilen Uluslararası Tadım Etkinliği, konusunda deneyimli şef ve profesyonel tadım uzmanlarının ilham veren girişimcilik hikayelerini paylaşmak, katılımcıları tat eşleşmeleri ve lezzet bileşenleri üzerine düşündürmek için keyifli bir tadım yolculuğu öneriyor. Uluslararası Gastronomi Kongresi'ne girişler 50 lira olarak belirlenirken, Uluslararası Tadım Etkinlikleri'ne katılım biletleri ise biletix'ten satışa sunuluyor.

DÜNYACA ÜNLÜ MUTFAKLARIN BULUŞMA NOKTASI : COOKİNG STORY

Geçtiğimiz yıl katılımcılarına lezzet dolu anlar yaşatan Cooking Story bu yıl dünyaca ünlü şeflerin yemek şovlarıyla zenginleşiyor. Zeytinyağı ile hazırlanan yemeklerde dünyaca ünlü Japon Şef Kogure Tsuyoshi Uzak Doğu'nun lezzetlerini katılımcılara sunarken, Lizbon mutfağını temsil eden İspanyol Şef João Sá Akdeniz lezzetlerini katılımcılarla buluşturuyor. Türkiye'den dünyaya açılan, aynı zamanda Master Chef Türkiye'nin jüri üyesi Şef Hazer Amani ise yaratıcı mutfağının kapılarını açıyor. Tüm bunların yanı sıra farklı tatlar ile eşleşme yapma olanağı elde eden katılımcılar, dünyanın en prestijli yemek yarışması Bocuse d'Or Türkiye Akademi Başkanı Mehmet Gök ile aşçılık ve dünya lezzetlerini konuşmak üzere fuarizmir'de buluşuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER