Dokuz Eylül'den yüzme sporuna tam destek!

Dokuz Eylül Ünversitesi ile Türkiye Yüzme Federasyonu arasında, yüzme sporunun yaygınlaştırılması ve milli sporculaırın medikal testlerinin değerlendirilmesi konusunda anlaşamaya varıldı.


Dokuz Eylül Üniversites, Türkiye Yüzme Federesyonu ile İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle, yüzme sporunun yaygınlaştırılması, sporcuların akademik ve blimsel açıdan desteklenmesi konusunda mutabakata varıldı. Ayrıca, protokolde Yüzme Milli Takımıda yer alan sporcuların medikal testlerinin değerlendirilmesi ve 2020 Tokyo Olimpiyatlarına hazırlanan sporcularla da bu desteklerin daha sık yapılması konusunda anlaşamaya da varıldı.

AMAÇ, YÜZME SPORUNA YENİ BİR AÇILIM YAPMAK

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlük Binası'nda düzenlenen basın toplantısında; Türkiye Yüzme Federesyonu Başkanı Erkan Yalçın, İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nden gelen yetkililler ile milli takımda yer alan sporcu ve antrenörler de katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik; “Biz eğitim ve araştırma faliyetlerinin yanı sıra; kültür, sanat ve spor alanındaki çalışmalara da byük önem veriyoruz. Üniversitemiz, birçok alanda olduğu gibi, spor da da birçok başarıya imza atmış bir kurum. Bizler de köklü mirasımızdan aldığımız güçle yüzme sporu adına yeni bir açılım yapmak amacıyla bu protokolü imzaladık” ifadelerini kullandı.

"İZMİR BÜYÜK POTANSİYELE SAHİP"

Yüzme Federasyonu Başkanı Erkan Yalçın, İzmir'in kendileri açısında önemli bir il olduğuna işarete ederek, "İzmir büyük potansiyele sahip, yüzme sporuna en çok sporcu veren şehirlerimizden bir tanesi" ifadelerini kullandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu ise imzalanan protokolle İzmir’de yüzme sporunun büyük bir ivme kazanacağını dile getirdi.

Protokolün imzalanmasının ardından, sporcu merkezine, ilk öğrenci olarak 7 yaşındaki Bade Tenikler'in kaydı yapıldı. Federasyon Başkanı Yalçın; 'Mayosu, gözlüğü, terliği ne gerekiyorsa hediye edelim. Bizim Bade'ye hediyemiz olsun' ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER