Doğuda yağmur batıda fırtınaya dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan 10 Temmuz hava durumu raporuna göre Marmara Bölgesi’nde şiddetli rüzgar ve fırtına beklenirken Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Bölgesi için şiddetli yağmur uyarısı yapıldı. Peki, bugün hava durumu nasıl? İşte, 10 Temmuz hava durumu raporu...

Doğuda yağmur batıda fırtınaya dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun doğusu ile Bingöl ve Erzincan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Kars çevreleri ile Erzurum’un kuzeydoğu ilçelerinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m²) olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarında ise önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞMUR VE FIRTINAYA DİKKAT!

Yağışların; öğle saatlerinden sonra Kars çevreleri ile Erzurum’un kuzeydoğu ilçelerinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m²) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Rüzgarın; Marmara’nın kuzey ve batısında, kuzeydoğu (poyraz) yönünden yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İSTANBUL °C, 30°C

Az bulutlu ve açık

İZMİR °C, 38°C

Az bulutlu ve açık

ANKARA °C, 31°C

Az bulutlu ve açık

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER