Doğa Koleji karıştı öğretmenler ders bıraktı

Aylardır maaş alamayan Doğa Koleji öğretmenleri derslere girmeme kararı aldı. İstanbul'daki bir çok kampüste dersleri boykot eden öğretmenler tüm alacakları ödenene kadar derslere girmeyeceklerini açıkladı. Öğretmenlere velilerden de destek geldi. 

Doğa Koleji karıştı öğretmenler ders bıraktı

Yaklaşık bir yıldır ekonomik sıkıntılar içinde olan ve satılması planlanan Doğa Koleji’de aylardır maaş alamayan öğretmenler ders boykotu yapmaya başladı. İstanbul’daki bir çok kampüste derse girmeyen öğretmenler tüm alacaklarının ödenmesini talep ediyor.
Okul yönetiminin yaşananlara sessiz kalmasına öfkelenen ve çocuklarının aldığı eğitimden endişe eden öğrenci velileri de öğretmenlerin boykotuna destek verdi.

‘BİR POĞAÇA ALMAK İÇİN KREDİ KARTI VERİYORUZ’

Okulun Topkapı kampüsünde ders bırakma eylemine katılan öğretmenlerden biri süreci ve yaşadıkları zorlukları şu sözlerle dile getirdi: Bu sabah işe okula gelen öğretmenlerimizden biri bir tane poğaça alacak kredi kartını acaba içinde para var mı diye tereddütle uzatıyor. Bu duruma geldik artık. İşimiz zor. Yaz döneminde yatmayan maaşlarımız peyderpey ödendi. Şuan 3 aydır maaş alamıyoruz. Ücretimizi yatırsınlar biz derse girmeye hazırız. Ücretlerimiz yattığı anda derse gireriz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
egemen buyuksu
egemen buyuksu - 3 gün Önce

şahsım adına okula peşin olarak öğrenci ücreti ödedik aylık taksitlerle ödeme yapılmıyor nerede bu toplanan paralar ilk yarı sınavlarına bir hafta kala çocuklar derse giremiyor 8.sinif benim oğlum nasıl lise sınavına hazırlanacak etütler bile yok şu anda öğretmenlere yapılan çok büyük haksizlik

SIRADAKİ HABER