Diyanet İşleri Uzmanı: "Retweet atmak kul hakkı ihlalidir"

Diyanet İşleri Uzmanı Mustafa Soykök'ün ' Sosyal Medyada Genç Olmak ' başlığıyla yayımlanan yazısı tepkilere yol açtı. Soykök yazısında, YouTuber'ların hesap günü tespit edileceğini söyledi.

Diyanet İşleri Uzmanı: "Retweet atmak kul hakkı ihlalidir"

Soykök, tartışılan yazısında şu ifadelere yer verdi:

" İnsan zaafları ve tutkuları ile insandır. İslam dini açısından önemli ve öncelikli olan bunlardan arınmış olmak değil, bunları kontrol altında tutarak iyi, faydalı ve dengeli bir hayatı inşa edebilmektir. Güç, servet ve şehvet tutkusunun yanında beğenilme arzusu, elindekinden daha fazlasına sahip olma tutkusu, takipçilerinin çokluğu ile övünme isteği (tekâsür) özellikle sosyal medya alanında gün yüzüne çıkardığımız zaaf noktalarımızdır "

Soykök " İzni olmadığı halde bir başkasına ait herhangi bir fotoğraf ya da bilgiyi sosyal medya hesaplarında paylaşmak, bu şekildeki paylaşımları beğenmek ve retweet etmek kul hakkı ihlalidir " dedi. Yayınlanan yazının devamında " Kameralar bir ömür boyu kayıtta kalacak, en başarılı ‘YouTuber'lar hesap günü tespit edilecektir." ifadelerini kullanan Diyanet işleri Uzmanı, sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük bir tepki gördü.

Diyanet İşleri Uzmanı Mustafa Soykök'ün "Sosyal Medyada Genç Olmak" isimli yazısı hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın!

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2018, 13:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dardogan
Dardogan - 13 ay Önce

Bende diyanet başkanımız gibi düşünüyorum.beni habersizce çekip sosyal medya ya koysalar bende hakkımı helal etmem

SIRADAKİ HABER