Dev holding, İzmir'deki oteli için 'koruma' istedi!

GAMA Holding’in kurucularından Ergil Ersü’nün oğlu Selen Ersü, 4 oteli için konkordato davası açtı. İstanbul, İzmir ve Kocaeli’nde bulunan otellerin mali sıkıntıda olduğu belirtilerek hacizlere karşı koruma talep edildi. Mahkeme 4 otel için de tedbir kararı verdi komiser ataması yaptı

Dev holding, İzmir'deki oteli için 'koruma' istedi!

Ankara Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen dava 4 otelin bağlı olduğu 4 ayrı şirket adına açıldı. Dava dosyasına göre toplam 709 oda bulunan ve 202 kişinin çalıştığı oteller Ramada Encore İzmir, Four Points by Sheraton İstanbul Dudullu, Four Points by Sheraton İstanbul Batışehir ve Hampton by Hilton Kocaeli…

Dava dilekçesine göre, söz konusu otellerin sahibi konumundaki şirketlerin banka borçları bulunduğu kaydedildi. Şirketlerin bir birlerine kefaleti olduğu belirtilen dilekçede, 3 yıl vadeli konkordato talep edildi. Anılan sürenin verilmesi halinde, borçların ödenebileceği kaydedildi.

HACİZLER DURDURULDU

Mahkeme yapılan başvuru sonrası 4 şirket için de tedbir kararı verdi. Bu kararla birlikte 4 şirkete yönelik haciz işlemi yapılamayacak. Daha önce yapılan haciz işlemleri sonrası alınan ürünler ise iade edilecek. Mahkeme, geçici mühlet kararı il birlikte 3 kişilik konkordato komiseri heyeti atadı. Mahkeme, şirket hesaplarına konulan blokelerin de kaldırılmasına karar verdi.

ALACAKLILAR MÜDAHİL OLDU

4 otel için yapılan dava başvurusu sonrası, çok sayıda alacaklı şirket ise dosyaya müdahillik talebinde bulundu. Edinilen belgelere göre, müdahil şirketlerden bazıları, davacıların iyi niyetli olmadığı öne sürüldü.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER