'Deprem kahini'nden yine korkutan uyarı: Bu tarihlere dikkat!

Yaptığı tahminler ile ünlenen 'deprem kahini' Frank Hoogerbeets, önceki tahminlerinin doğru çıkması ile çok konuşulmuştu. Geçtiğimiz aylarda CNNTurk.com'a da konuşan Hoogerbeets'in son uyarısı ise yine herkesi korkuttu.

'Deprem kahini'nden yine korkutan uyarı: Bu tarihlere dikkat!

Hollandalı Frank Hoogerbeets, internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı deprem tahminlerinin doğru çıkmasının ardından tüm dünyada 'deprem kahini' olarak tanınmıştı.

Hoogerbeets, geçtiğimiz aylarda CNNTURK.com'a verdiği röportajda bu tahminleri için gezegenlerin ve ayın pozisyonlarına baktığını ve bunun için özel olarak geliştirdiği 'Solpage' adlı bir bilgisayar programından faydalandığını açıklamıştı.

'Deprem kahini' Şubat ayının son iki haftasına dikkat çekmiş ve mega deprem olacağını belirtmişti. Ekvador'da aynı hafta içinde yaşanan 7,5 büyüklüğündeki deprem akıllara tekrar 'deprem kahini'nin açıklamalarını getirmişti.

Ardından Türkiye için de uyarılarda bulunmuş ve Denizli, Acıpayam'da 20 Mart tarihinde 5,5 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

Geçtiğimiz günlerde sismik hareketlere dikkat çeken Hoogerbeets 4-5 Ağustos'a dikkat çekmiş, 4 Ağustos'ta Japonya'da nükleer felaketin yaşandığı Fukuşima bölgesinde 6,3 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

Hoogerbeets, Ditranium adlı internet sitesinde ve YouTube hesabında yeni uyarılarda bulundu.

Hoogerbeets, YouTube hesabında paylaştığı videoda gezegen hizalanmalarının sismik dalgayı tetikleyebileceğini ifade ederek uzun zamandır 6 üzeri deprem olmadığına dikkat çekti.

Hoogerbeets, 16-18 Ağustos'ta 7 şiddetinde Doğu Akdeniz'de bir deprem beklediğini de açıkladı.

Hoogerbeets Türkiye'de 17 Ağustos 1999'da meydana gelen Gölcük Depremi'ni değerlendirerek, 7,4'lük deprem öncesi son derece kusursuz bir dizilimin oluştuğunu belirtti. Hoogerbeets bu dönemde Güneş, Venüs ve Uranüs'ün de mükemmel biçimde hizalandığı bilgisini de paylaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER