Demirtaş'tan flaş karar: istifa etti!

İZTO'da seçim heyecanı devam ederken flaş bir gelişme yaşandı. Ekrem Demirtaş'ın kararı kulisleri hareketlendirdi.

Demirtaş'tan flaş karar: istifa etti!

İzmir Ticaret Odası'nda hafta başında gerçekleşen komite ve meclis üyeliği seçimlerinde çok büyük yara alan mevcut İZTO Başkanı Ekrem Demirtaş, yarın gerçekleştirilecek yönetim kurulu seçimi öncesinde flaş bir karara imza attı.

Kazanma ihtimali meclis üyelerinin arka arkaya paylaştıkları Özgener'e destek deklarasyonlarıyla neredeyse sıfıra inen Demirtaş, yarıştan çekilme kararı aldı. Demirtaş ayrıca İZTO'daki görevlerinden de istifa etti. Böylelikle İZTO'da çeyrek asırlık bir süreç de sona ermiş oldu.

Demirtaş'ın aldığı bu ani kararda son haftadaki sürecin büyük ölçüde etkin olduğu ve meclis salonuna kaybederek girmek istemediği öğrenilirken, yarın yapılacak seçimde böylece Mahmut Özgener tek aday olarak yer alacak.

İşte Demirtaş'ın istifa açıklaması:

"1992 yılından bu yana 26 yıl aralıksız Başkanlığını yaptığım Odamın, huzurlu bir çalışma dönemi geçirmesi için tüm görevlerimden ayrılarak veda ediyorum. Bugüne kadar desteğini eksik etmeyen Basın Mensuplarımıza, Yöneticilerine, Yönetim ve Meclislerde görev yapan Ticaret Odamız mensuplarına ve çalışanlarına da teşekkür ediyorum”

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2018, 22:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER