Demirtaş, 2. seçiminden de çekildi

Son dakika: İZTO Yönetim Kurulu eski Başkanı Ekrem Demirtaş bu kez de milletvekilliği seçimlerinden çekildi

Demirtaş, 2. seçiminden de çekildi

CHP’den milletvekili aday adayı listesinde yer alması sonrasında yaptığı açıklamada, “2018 milletvekili seçimlerinde aday adayı olmadığımı bildiririm” dedi. Demirtaş’ın bu hamlesinin gelen tepkiler nedeniyle geri çekilme olduğu ifade edildi.

Türkiye, 24 Haziran’da gerçekleşecek genel seçimlere giderken İZTO Yönetim Kurulu eski Başkanı Ekrem Demirtaş'ın CHP'den milletvekilliği aday adaylığı başvurusu İzmir gündemini sarsmasının ardından Demirtaş bu kez de çekilme kararı aldı.

DEMİRTAŞ 2. KEZ ÇEKİLDİ

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) İzmir için en çok göze çarpan isim Ekrem Demirtaş oldu. Demirtaş’ın yaptığı başvurunun yankıları devam ederken eski İZTO başkanından sürpriz bir hamle geldi. İZTO seçimlerinde son dakikada çekilme kararı alan Ekrem Demirtaş, bu kez de milletvekilliği aday adaylığından çekildi.

Demirtaş İzmir 1’inci bölgeden seçilmek için aday adaylığına müracaat ederken parti ikiye bölünmüştü. Örgütten Demirtaş’a geçmiş dönemde iktidara yakın bazı hamleleri gerekçesiyle çok sayıda tepki gelmişti.

ÇEKİLMESİNİ YAZIYLA DUYURDU

Demirtaş yazdığı özel yazıda kendi durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu. CHP’deki listede ismi yer alan Demirtaş, “Son günlerde basında ve sopsyal medyada milletvekili aday adaylığım haberleri yer aldı. Adaylığımla ilgili spekülasyonlara son vermek için 2018 milletvekili seçimlerinde aday adayı olmadığımı bildiririm” dedi.

Demirtaş’ın kararı gelen tepkiler nedeniyle aldığı ifade edilirken bu hamle geri çekilme olarak ifade edildi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER