Dayanışma gecesinde mücadele ve birlik mesajları

CHP Karabağlar İlçe Örgütü tarafından Balçova Termal Otel Kardelen Salonu’nda bir dayanışma yemeği düzenlendi.

Dayanışma gecesinde mücadele ve birlik mesajları

Dayanışma yemeğine İzmir Milletvekilleri Tacettin Bayır, Kani Beko, Karabağlar Belediyesi Başkanı Muhittin Selvitopu, aday adayları ve partililer katıldı. Kalabalık bir ortamda gerçekleşen dayanışma yemeği yerel seçimler öncesi bir gövde gösterisine döndü. Sanatçı Tolga Çandar ve İzmir Müzisyenler Derneği’nin türküleriyle eşlik ettiği gece CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğu’nun gönderdiği mesajla başladı.

‘EKİLİR EKİN GELİRİZ’

Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız etkinlikte yaptığı konuşmada ülkenin karanlık bir dönemden geçtiğini belirterek, “31 Mart yerel seçimleri öncesinde motivasyon kazanmak için bu yemeği düzenledik. Gelerek yemeğe katkı sunan bütün arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Çok büyük çileler çekmiş büyük bir devrimci şairimiz bizleri “Ekilir ekin geliriz, ezilir un geliriz, Bir gider bin geliriz, Bizi vurmak kurtuluş mu?” dizleriyle anlatmıştı. Hain tuzaklarda binlerce arkadaşımız öldü ama Cumhuriyet’e inanan, Mustafa Kemal’e inanan, Türkiye’nin bağımsızlığına inananlar bir ölüp bin doğdular. Onlar Gezi’de, Adalet Yürüyüşü’nde milyonlardı. Onlar işçilerimizdi ve köylülerimizdi. Onlar Cumhuriyet’in savunucuları kadınlarımızdı. Onlar özgür ve demokratik bir Türkiye isteyen halkımızdı. 16 yıldır bu ülkeyi gerici bir iktidar yönetiyor. Devlet tek adama teslim edildi. Ekonomik açıdan da neoliberal bir istibdat yönetimi yaşıyoruz. Üniversiteler ve basın susturuldu. Şimdi siz değerli yol arkadaşlarımla bu duruma izin verecek miyiz? Yoksa Cumhuriyet’i kuranların torunları olarak bu gidişatı durduracak mıyız?” diye konuştu.

EŞİT VE ÖZGÜR BİR TÜRKİYE İÇİN…

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’de yaptığı konuşmada aday adaylarının parti çatısı altında birleşmesi gerektiğini ifade ederek, “Birlikteliğimizi güçlendirerek, yerelden genele iktidara gidecek olan partimizin dayanışmasını pekiştirecek olan bu etkinliğe sizlerle beraber katılmaktan onur duyuyorum. Bu tarz etkinlikler bizim motivasyonumuzu artıracaktır. Bu ülkenin daha yaşanılabilir bir hale gelmesi için bir mücadele veriyoruz. Toplumun kutuplaştırılmadığı, daha eşit ve özgür bir Türkiye kurmak için mücadele veriyoruz. Ekonomi çökmüş ve gençlerimiz işsiz durumda” sözlerine yer verdi.

Yücel, seçimlere doğru yaşanan gerginliğe işaret ederek, “ Ülkemizi bu duruma getiren AKP Hükümeti ve Recep Tayyip Erdoğan seçimler yaklaştıkça ülkemizdeki gerginliği artırıyor. İktidarı kaybetmekten ve CHP’den korkuyorlar. Bu yüzden toplumun bütün kesimlerini CHP çatısı altında birleştirmek zorundayız. Önümüzde bu kötü gidişatı durdurmak için önemli bir fırsat bulunmakta. Burada birbirinden değerli aday adaylarımız bulunmakta. Hepsi bu görevleri layıkıyla yapabilecek düzeyde olan insanlar. Fakat kimsenin bu dönemde kendi geleceğini ve menfaatini düşünmemesi lazım. Tüm aday adaylarımızın bu duruma dikkat edeceğini biliyorum. Tüm aday adaylarımızın CHP çatısı altında birleşeceğine inanıyorum” açıklamasını yaptı.

Konuşmaların ardından partililer Tolga Çandar ve İzmir Müzisyenler Derneği’nin türküleriyle halaylar çekti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER