CHP’li Yıldırım'dan örgüte 'kurultay' mesajı

CHP’de ‘olağanüstü kurultay’ tartışması sürerken İzmir özelinde de partililer ikiye bölündü. Kılıçdaoğlu’na destek veren Yıldırım sosyal medya hesabından örgüte seslenerek; “İhtiyacımız kurultay değil, ortak akıl ile yerel seçimlere hazırlanmaktır” dedi

CHP’li Yıldırım'dan örgüte 'kurultay' mesajı

CHP’de 24 Haziran seçimlerinin ardından başlayan ‘olağanüstü kurultay’ tartışmasında parti içinde art arda açıklamalar geliyor.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na muhalefetin ve desteğin de lokomotifi konumundaki İzmir’de, muhalifler önümüzdeki hafta içi imza toplamanın startını verecek. İmza süreci Bornova İlçe Eski Başkanı Nevzat Kavalar ve İl Eski Başkanı Asuman Ali Güven tarafından yürütülecek.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na sürecin başından beri destek veren ve bu doğrultuda Ankara’ya giderek Kılıçdaroğlu ile görüşen heyet de yer alan Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Yıldırım, partide genel başkan sorunu olmadığını, ihtiyacın kurultay yerine yerel seçime birlikte hazırlanmak olduğunu vurguladı.

Yıldırım şu ifadeleri kullandı:

CHP ÜYELERİ, İL, İLÇE DELEGELERİ VE KURULTAY DELEGELERİ; #DEĞERLİ #YOL #ARKADAŞLARIM;

2002 Yılında AKP’nin iktidara gelmesi ve sonrasında referandum süreci, arkasından 24 Haziran seçimleri ile birlikte kurmuş olduğumuz Türkiye Cumhuriyeti Devleti hızla bir rejim değişikliğine doğru sürüklenmiştir.

Neden bu noktaya gelindi nerelerde eksik yaptık neden iktidar olamıyoruz sorularının karşılığının sadece #GENEL #BAŞKAN değişikliğine indirgenmesi SIĞ bir yaklaşımdır.

CHP bugün gelinen noktada ülkemizin sigortası ve harcıdır buna şahsi çıkarları ve yerel seçim hesapları yüzünden hiç kimsenin zarar vermeye hakkı yoktur.

Eleştirilerimiz yıkmak için değil düzelme için aynı zamanda bilimsel bilgiye dayanan ve fikir temelli olmalıdır.

Gerçek sol düşünce eleştirir, ama yıkıcı olmaz. “Fikrî üstünlüğüne” güvenir. Yıkma, yok etme doğrultusunda yapılacak saldırılar, karşı devrimcilerin ekmeğine yağ sürecektir.

Sorunlarımız elbette vardır, daha sonra da olmaya devam edecektir bunun bilincindeyiz…

Öncelikle demokratik bir tüzük yapılmalı…

Ön seçim mutlaka uygulanmalı, atama, görevlendirmeler ,delege seçimleri ortadan kaldırılmalı veya üye esaslı seçimler yapılabilmelidir.

İHTİYACIMIZ KURULTAY DEĞİL, ORTAK AKIL İLE YEREL SEÇİMLERE HAZIRLANMAKTIR”

BUGÜN PARTİMİZİN BİR GENEL BAŞKAN SORUNU YOKTUR.

ÖRGÜTTE, STK'LARDA VE HALKTA KARŞILIĞI OLAN ADAYLARLA İVEDİLİKLE YEREL SEÇİMLERE HAZIRLANMAK ZORUNDAYIZ.

MİLLETVEKİLİ BELİRLEME SÜRECİNDE YAPILAN HATALAR TEKRARLANMAMALIDIR.

MECLİS ÜYELERİNİ ÖNSECİMLE BELİRLEMELİYİZ.

DAHA ÇOK ÇALIŞMALIYIZ...

#YAŞASIN #CHP #YAŞASIN #TÜRKİYE #YAŞASIN #MUSTAFA #KEMAL #ATATÜRK

(gerçekizmir)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER