CHP'li Bayır'dan KHK tepkisi!

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, yayınlanan son KHK’ya sert tepki göstererek, ‘’Buradaki asıl amaç, akademisyenleri görevden alıp, onları itibarsızlaştırma çabasına girerek öğrencileri bilgiye aç bırakmaktır.’’ dedi

CHP'li Bayır'dan KHK tepkisi!

701 sayılı KHK ile ihraç edilen akademisyenlerle birlikte, Türk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği, KESK, İzmir Tabip Odası, Türk Tabipler Birliğinin düzenlediği basın açıklamasına katılan İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, yayınlanan son KHK’ya sert tepki göstererek, ‘’Buradaki asıl amaç, akademisyenleri görevden alıp, onları itibarsızlaştırma çabasına girerek öğrencileri bilgiye aç bırakmaktır.’’ Dedi.

"UMUTLARIMIZLA BİRLİKTE ADALET DE YOK EDİLMEK İSTENİYOR"

Akp’nin nitelikli eğitim ve öğretimin karşısında olduğunu bir kez daha son yayınlanan KHK ile birlikte gördüklerini belirten Bayır, ‘’İktidarın asıl yapmak istediği sadece akademisyenleri görevlerinden alıp onları işsiz bırakmak değil. İktidarın ülkede yaşayanları açlıkla terbiye edilmesi bunun karşılığında oy alınması zaten kendi programlarının bir parçası, asıl amaçları öğrencileri, gençleri, evlatlarımızı bilgiye aç bırakmasıdır. Gerçekte yapılmak istenen sadece eğitimsiz bir nesil yaratmaktır. Çünkü kendileri de açıkça ifade etmektedirler, eğitimin yükseldiği yerde oylarımız düşüyor diye OHAL ile birlikte toplumun her alanında eşitlik, özgürlük, barış ve demokrasi isteyenler susturulmak istenmekte, işinden ve özgürlüklerinden olmaktadır. Ülkemizde umutlarımızla birlikte yok edilmek istenen adalet, büyük bir toplum kesimini harekete geçirmiş ve onu arayanları ortak bir hedefte birleştirmiştir. Emeğin, demokrasinin, hukukun, toplumsal barışın güçlenmesi için bir an evvel görevlerine yeniden kavuşmaları talebini güçlü bir şekilde dile getiriyoruz. Ülkemizde yaşananlar, kendinden olmayana, kendinden farklı düşünene, konuşana, yazana çizene, ne kadar zalimce davranıldığını bir kez daha gözler önüne seriyor. Yılmayacağız. Umutlarımızı yok etmelerine izin vermeyeceğiz.’’ diyerek sözlerini bitirdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER