CHP’li 5 ilçe başkanından Kılıçdaroğlu'na destek!

Partide seçimlerin sona ermesinin ardından kurultay tartışmaları patlak verirken, CHP Çiğli, Konak, Bayraklı, Karşıyaka ve Çeşme ilçe örgütleri Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na destek için Ankara’ya çıkarma yaptı

CHP’li 5 ilçe başkanından Kılıçdaroğlu'na destek!

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) 24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27.Dönem Milletvekili Seçimleri'nde istenilen sonucun alınamamasının ardından kurultay tartışmaları patlak verdi. CHP’de bazı parti yöneticileri, yeni ve eski milletvekilleri olağanüstü kurultay talebinde bulunurken, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na da istifa çağrısı yaptı. 

İsyan CHP Genel Merkezi önünde başlatılan oturma eylemiyle devam etti. 

CHP İzmir Örgütü’nden ise ‘Lider’e destek geldi. İl Başkanı Deniz Yücel partide lider sorunu olmadığının altını çizerken, “Seçimden bir gün sonra bunu tartışmak partiye ihanettir” dedi. 

10 OTOBÜSLE ANKARA'YA ÇIKARMA

CHP Çiğli İlçe Başkanı Utku Gümrükçü, CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper ve CHP Çeşme İlçe Başkanı Ekrem Oran örgüt üyeleriyle birlikte 10 otobüsle Ankara’ya çıkarma yaptı. 

5 ilçe örgütü Ankara’da CHP Genel Merkezi’ne giderek Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na desteğini sunacak. 

(gerçekizmir)

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER