banner51

CHP'nin seçim bürosuna sopalı saldırı!

CHP Konak Örgütü'nün Merkez Seçim Bürosu önünde sözlü sataşma ile başlayan gerginlik sopalı saldırı girişimiyle tavan yaptı. Olay polisin anında müdahalesiyle büyümeden önlenirken, CHP Konak İlçe Başkanı Gruşçu'dan sağduyu mesajı geldi.

CHP'nin seçim bürosuna sopalı saldırı!

CHP Konak Örgütü'nün Merkez Seçim Bürosu önünde sözlü sataşma ile başlayan gerginlik sopalı saldırı girişimiyle tavan yaptı. Olay polisin anında müdahalesiyle büyümeden önlenirken, CHP Konak İlçe Başkanı Gruşçu'dan önemli mesajlar geldi.

Türkiye 24 Haziran’daki yapılacak erken seçimlere kilitlenirken, partilerin saha çalışmaları sırasında zaman zaman tansiyon da yükseliyor. 

POLİS ANINDA MÜDAHALE ETTİ

İzmir’de dün akşam tehlikeli bir gerginlik yaşandı. 

İddiya göre Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak Örgütü’nün Mezarlıkbaşı’ndaki Merkez Seçim Bürosu’nda görevli gençlere hemen yan tarafından bulunan AK Parti Seçim Bürosu önündeki bazı gençler tarafından sözlü sataşma oldu. Ardından kimliği henüz belirlenemeyen kişiler CHP Konak Seçim Bürosu'na sopalı saldırı gerçekleştirdi. Polisler saldırıya anında müdahale ederek tehlikeyi büyümeden önledi. 

BAŞAK'TAN SAĞDUYU ÇAĞRISI

CHP Konak cephesinden yapılan açıklamada CHP'li gençler müzik dinleyip halay çekerken, AK Parti seçim bürosu önünde duran 2 genç tarafından sözlü saldırıda bulunulduğu, CHP Konak Eski Başkanı ve SKM Başkanı Mehmet Şakir Başak'ın sağduyu çağrısının ardından 2 gencin uzaklaştığı ancak 15 dakika sonra bir araçla kalabalık bir şekilde dönerek CHP üyelerine sopalarla saldırı girişiminde bulunduğu bildirildi. Olayın polisin anında müdahalesiyle önlendiğinin altı çizildi. 

GRUŞÇU: BARIŞACAĞIZ BARIŞI GETİRECEĞİZ

Olayın ardından sosyal medya üzerinden açıklama yapan Başkan Gruşçu şunları söyledi: Bu akşam Çankaya semtinde bulunan ilçe merkez seçim büromuzun önünde cereyan eden ve birkaç kendini bilmez tarafından fitili ateşlenen elim hadise gerek ilçe yöneticilerimiz ve gençlik kollarımız, gerekse AKP’li yöneticilerin sağduyulu yaklaşımı neticesinde herhangi bir sorun yaşanmadan sonlanmıştır.
Aynı bayrak altında, aynı topraklar üzerinde yaşıyoruz. Birlikte ve huzurla yaşama idealimize kastedecek ve mevcut siyasi iktidarın toplumu ayrıştırma politikasına katkı sunan bu menfur hadisenin bir daha yaşanmamasını diliyoruz. Bilinmelidir ki biz, örgütümüzle bu ideale ulaşmak adına 24 Haziran’a kadar 24 saat boyunca çalışmaya devam edeceğiz.
Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce’nin de dediği gibi, barışacağız ve bu ülkeye barışı tekrar getireceğiz.

ÖZKAN'DAN GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, yaşanan olay sonrası seçim bürosunu ziyaret etti ve partililere ‘geçmiş olsun’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER