CHP Menderes'te Pala yola çıktı!

Cumhuriyet Halk Partisi Menderes İlçe Başkanı Ahmet Pala, Belediye Başkanlığı aday adaylığı açıklamasını ilçe binası önünde kalabalık bir grupla yaptı

CHP Menderes'te Pala yola çıktı!

CHP Menderes İlçe örgütünün ve Mendereslilerin yoğun katılım sağladığı aday adaylığı açıklamasında konuşan Ahmet Pala, parti genelgesi doğrultusunda 12 Ekim Cuma günü ilçe başkanlığı görevinden istifasını verdiğini ve Menderes’i aydınlık günlere çıkarmak için yola çıktığını söyledi.

Nazım Hikmet’in Şeyh Bedrettin Destanı şiirinden bir bölümle ‘birlik, beraberlik’ mesajı da veren CHP Menderes Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Pala, yaptığı açıklamada şu mesajları verdi:

Cumhuriyet Halk Partisi’nin değerli örgütü, değerli yol arkadaşlarım;

Menderes CHP kongre delegelerinin son iki dönemdir bana vermiş olduğu sorumluluk gereği, büyük bir onurla ve gururla yürüttüğüm Menderes Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı görevimden, Menderes Belediye Başkanlığı Aday Adaylığım nedeniyle partimin genelgesi doğrultusunda 12 Ekim 2018 tarihinde istifa ettim.

Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu partisi Cumhuriyet Halk Parti'mizin Menderes İlçe Başkanlığı'nda bu güne kadar Menderes’i karanlıktan kurtarmak adına gece-gündüz demeden birlik ve beraberlik içinde birlikte görev yaptığım yol arkadaşlarıma ve Menderes’li hemşerilerime yürekten teşekkür ediyorum.

ŞİMDİ ADIMLARIMIZA BİNLER, ON BİNLER KATARAK AYDINLIK GÜNLERE DOĞRU YÜRÜME ZAMANI…

Örgütümle beraber, gençlerimizle beraber, kadınlarımızla beraber, emekçilerimizle beraber, Menderes halkımla beraber; Hep Beraber Menderes ’i yeniden kazanmak ve beraber yönetmek için Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Başkan Aday Adayı olduğumu açıklıyorum.

El ele veren, kucaklayan, saran; halktan taraf olan, hak yemeyen, yedirtmeyen bizler; ilçemizin esnafıyla, köylüsüyle, genciyle, yaşlısıyla, toprağıyla, taşıyla, ağacıyla, yeşiliyle, deniziyle, kumuyla BARIŞIK olan bizler tüm Menderes’in ışığı olacağız.

Değerli yol arkadaşlarım,

Ben garibanın derdinden anlarım; yamalı pantolonla büyüdüğüm için anlarım, çocukluğumda “peyniri çok koparma, katık yap” diye koluma vurulduğu için anlarım, en büyük çocukluk hayalimin kavrulup telli dolaba konulan kıymayı yiyebilmek olduğu için anlarım.

Ben köylünün dilinden anlarım; 82 yaşına kadar çapa çalışan bir köylü babanın oğlu olduğum için anlarım, üniversite yıllarıma kadar tatil dönüşü arkadaşlarımın ellerimdeki çapa tutmaktan oluşan nasırların sebebini sorduğu için anlarım, çocukluğunda çobanlık yapmaktan ve çalışmaktan bir gün dahi oyun oynayamadığım için anlarım.

Ben memurun, çiftçinin, emekçinin derdinden anlarım; tam 25 yıl bordrolu çalıştığım için anlarım.

Ben öğrencinin, gençlerin dilinden anlarım, biri üniversitede biri üniversite mezunu iki genç büyütüp okuttum.

Ben esnafın derdinden anlarım; Menderes’te tam 30 yıldır esnaflık yapan bir eşin kocası olduğum için anlarım.

Ben bilim, kültür, sanat ve teknolojinin dilinden anlarım; ülkemizin en güzide teknik üniversitesini derece ile bitirdiğim için ve tam 25 yıl mühendislik yaptığım için anlarım.

Değerli yol arkadaşlarım,

Seçimler birer ‘halk kabulu’dür. Halkta kabul edilebilirlik önemlidir. Ne kadar kabul görüyorsun? Yani seçimleri halk kazandırır, halk kaybettirir. Biz güzel ilçemizin güzel insanları tarafından ‘kabul edilmeye’ talibiz, gönüllerde yer etmeye, dertlere derman olmaya, mutlulukta, hüzünde sarmaya, sarılmaya, geçmişimize sahip çıkmaya, geleceğe ışık olmaya talibiz.

Ranttan uzak sürdürülebilir kalkınmanın Menderes’ten başlaması için, iş kapılarının artması için, aşımızı çoğaltmak için, köylümüzün yüzünün gülmesi için projelerimiz hazır. Herkesin huzurla, güvenle, mutlulukla yaşayacağı, hiç kimsenin etnik kökenine ve inancına yada siyasi görüşüne göre ayrıştırılmadığı bir yerel yönetim anlayışının hayal olmadığını göstermek için yola çıkıyorum. Bizim birbirimize vereceğimiz güç en üstün güçtür.

Nazım Hikmet’in dediği gibi;

Hep bir ağızdan türkü söyleyip

Hep beraber sulardan çekmek ağı,

Demiri oya gibi işleyip hep beraber,

Hep beraber sürebilmek toprağı,

Ballı incirleri hep beraber yiyebilmek,

Yârin yanağından gayrı her şeyde

Her yerde

Hep beraber!

diyebilmek

için…

YORUM EKLE
YORUMLAR
M cam
M cam - 4 ay Önce

Başarılar dileğiyle umarım yine akp ye kaptırmasınız

SIRADAKİ HABER