CHP'li Yücel’den 'Kılıçdaroğlu' çıkışı!

İl Başkanı Yücel, seçimlerin ardından CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun istifaya davet edilmesi ve karşısında oluşan destek açıklamaları karşısında, “Bu tartışmaları açmak partiye ihanettir. Kılıçdaroğlu ve İnce’yi yarıştırmak CHP’ye zarar verir.” dedi

CHP'li Yücel’den 'Kılıçdaroğlu' çıkışı!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, seçimlerin ardından parti içinde yaşanan tartışmalar için Egedesonsöz’e konuştu.

Partinin aldığı oyu başarısız bulan bir kısmın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve genel merkez yöneticilerini istifaya davet etmesi ve karşısında oluşan genel başkana destek açıklamaları özelinde konuşan İl Başkanı Yücel net mesajlar verdi.

"BU TARTIŞMALARI AÇMAK, PARTİYE İHANET DEMEKTİR"

Yücel, “CHP’li olmak öncelikle sorumlu hareket etmeyi gerektirir. Seçimlerden bir gün sonra genel başkanımızı tartışmaya açmak demek partiyi tartışmaya açmak demektir. Genel başkanımıza destek açıklaması yapmak güzel ama gereksizdir. Bizim kendimizden şüphemiz yok. Elbette genel başkanımızın yanındayız. Partili olmak bunu gerektiriyor. Seçimin üzerinden bir gün geçmiş, bu tartışmaları açmak partiye ihanet demektir” dedi.

"KILIÇDAROĞLU VE İNCE’Yİ YARIŞTIRMAK CHP’YE ZARAR VERİR!"

Yücel, “Bir tanesi Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu diğeri Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce… Bizim partimiz ve ülkemiz için bu çok değerli iki ismi yarıştırmaya çalışmak ve tartışmaya kalkmamız, böyle bir gündem yaratmamız CHP’ye çok zarar verir. Bu gündemi yaratanlar partimize zarar vermektedir. Seçimlerin üzerinden bir gün geçmiş, seçim sonuçları analiz edilir. Partinin yetkili organları görüşür, ona göre bir hareket tarzı belirlenir. Seçimlerden sonra Sayın İnce de bir değerlendirme yaptı bugün Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu da bir değerlendirme yaptı. Bizim CHP örgütü olarak en çok kenetlenmemiz gereken bir dönemde genel başkanımızı tartışmaya açmak doğru değil” açıklamasında bulundu.  

"PARTİMİZDE GENEL BAŞKAN SORUNU YOKTUR!"

Yücel ayrıca, “Önümüzde yerel seçimler var. Bizim çalışmalarımıza kaldığımız yerden, ama özeleştiri yaparak, nereden yanlış yaptıysak tespitlerini yapıp, doğru çözümler getirerek mücadelemize devam etmemiz gerekiyor. Partimizde genel başkan sorunu yoktur. Destek açıklamaları da güzel ama genel başkanı istemeyenlerin de istedikleri bu destek açıklamalarıyla gündemi canlı tutmak ve kendilerine zemin hazırlamaktır” ifadelerini kullandı.

(egedesonsöz)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER