banner51

CHP'li Tekin başvuru yaptı: Rotası örgüt oldu

CHP Gaziemir İlçe Eski Başkanı Umut Tekin, İzmir 1'inci Bölge'den Milletvekili aday adaylığı başvurusunun ardından rotasını örgüte çevirdi. Tekin, önce İl Başkanı Yücel'i ziyaret etti, ardından ilçe turuna çıktı

CHP'li Tekin başvuru yaptı: Rotası örgüt oldu

Milletvekiliği adaylığına başvuru yapan CHP Gaziemir İlçe Eski Başkanı Umut Tekin, İzmir’e dönüşte ilk olarak İl Başkanlığı'nda CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel'i ziyaret etti.

Ardından ayağının tozuyla örgüt turuna çıkan Tekin kendi ilçesi Gaziemir'de ilçe örgütüyle bir araya geldi. 6 yıl ilçe başkanlığı yaptığı ilçe örgütünün onayı ve desteğini aldıktan sonra 1. Bölge ilçe başkanlıklarını ziyaret etmeye başlayan Tekin'in söylemi netti; “Örgütten geldim, kendimi örgüte emanet ediyorum.”

ÖRGÜT TEMSİLİYETİNİN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

Tekin, ilçe başkanlıklarında ziyaretinin diğer nedenini de şu sözlerle açıkladı; “Yıllardır birlikte emek verdiğimiz ilçe örgütlerimiz bizim en büyük gücümüz. Ancak bu örgüt gücü ile haramilerin saltanatını yıkıp halkın iktidarını kurabiliriz. İlçe örgütlerimizi ziyaret edip, aday adaylık sürecimi, örgüt tabanından gelen isimlerin temsiliyetinin önemi paylaştım. Benim gibi bu görevleri yaparak başvuran diğer arkadaşlarım da var. Eğer örgütte emek veren hangi arkadaşım olursa da kendim olmuş gibi çalışacağımı ifade ettim..”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER