CHP'li Tanrıkulu hakkında Barış Pınarı Harekatı soruşturması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP'li Sezgin Tanrıkulu hakkında Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili paylaşımlarından dolayı soruşturma başlattı.

CHP'li Tanrıkulu hakkında Barış Pınarı Harekatı soruşturması

CHP istanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak twitter hesabından "Hükümetin bilmesi gerekiyor; bu haksız bir savaştır ve Kürtlere karşı yapılan bir savaştır" iletisini paylaşmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili Twitter hesabından "Hükümetin bilmesi gerekiyor; bu haksız bir savaştır ve Kürtlere karşı yapılan bir savaştır" paylaşımını yapan CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu hakkında resen soruşturma başlattı.

Başsavcılık'tan yapılan yazılı açıklamada, "CHP Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu’nun 12.10.2019 tarihinde, 'Barış Pınarı Harekatı' ile ilgili olarak Twitter hesabından yaptığı bildirilen 'Hükümetin bilmesi gerekiyor; bu haksız bir savaştır ve Kürtlere karşı yapılan bir savaştır' şeklindeki paylaşımı ve aynı gün bazı medya kuruluşlarına verdiği röportajdaki bir kısım açıklamaları nedeniyle, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini alenen aşağılama suçundan resen soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur" denildi.

DAHA ÖNCE NELER OLMUŞTU?

CHP’li Sezgin Tanrıkulu'nun kendi Twitter hesabından 12 Ekim'de yaptığı  paylaşımlar sosyal medya kullaanıcıları tarafından  çok tepki almıştı. Mehmetçik’in Barış Pınarı Harekatı’nı işaret eden Tanrıkulu, PKK/PYD’ye yönelik bu operasyona tüm Türkiye’nin karşı çıkması çağrısında bulundu. Tanrıkulu daha önce de terörle mücadelede PKK terör örgütüne büyük zarar veren SİHA’lara da karşı çıkmış ve büyük tepki toplamıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER