CHP'li Purçu'dan çarpıcı açıklamalar

CHP İzmir'de, milletvekili aday listesine birinci bölge üçüncü sıradan yazılan Özcan Purçu çarpıcı açıklamalarda bulundu. Purçu, AK Parti'den aday olan Cemal Bekle ile ilgili olarak ise; “Çocuğa yazık etmişler” dedi

CHP'li Purçu'dan çarpıcı açıklamalar

BEN HABER / CANSU TEMİR

Türkiye'de gözler 24 Haziran'da gerçekleşecek olan genel ve cumhurbaşkanlığı seçimine çevrildi. Cumhurbaşkanı adaylarının kesinleşmesinin ardından, siyasi partilerin milletvekili adayları da belli oldu.

İzmir’de CHP ve AK Parti’nin Roman adayları, listelerde en dikkat çeken isimler oldu.

CHP, Türkiye’nin ilk Roman Milletvekili olan Özcan Purçu’yu İzmir birinci bölge üçüncü sıradan yeniden aday gösterirken, AK Parti Cemal Bekle'yi İzmir birinci bölge dördüncü sıradan aday gösterdi.

PURÇU'DAN BEKLE DEĞERLENDİRMESİ: ÇOCUĞA YAZIK ETMİŞLER

BEN Haber'e çarpıcı değerlendirmelerde bulunan Purçu, Bekle'nin adaylığı ile ilgili olarak, “Çocuğa yazık etmişler” ifadelerini kullandı.

Purçu; “Cemal Bey listeye girdi ama yine seçilemeyecek yere koymuşlar. Geçen dönemlerdeki şartlar şuan yok AKP'de. Gittikçe kan kaybediyor. Hele İzmir gibi bir yerde, Cumhuriyet Halk Partisi gittikçe güçleniyor. Cemal Beyi'de İzmir gibi bir yerden 4. sıraya boşuna koymuşlar. Geçen dönem 5. sıraya koymuşlardı. Çoçuğa yine yazık etmişler. Severim kendisini, düzgün bir çocuktur. Ama yine kritik bir sıraya koymuşlar. Çıkamayacak o çocuk oradan belli. Her gün kan kaybediyor AKP.” dedi.

“MİLLETİ ENAYİ YERİNE KOYAN AÇIKLAMALAR YAPIYORLAR”

Doların yükselişiyle, Türkiye'nin ekonomik bir krizin içinde olduğunu ifade eden Purçu; “Ekonominin gidişatı belli, doların maalesef ki olumsuz yükselişi bizi ekonomik krizin içine soktu. Bunun sorumlusu da AKP. Milletin cebini mahvetti bu dolar. Bu hükümetin en kötü yaptığı politika, ekonomik politikalar. Farbrikaları satarsan, üretim alanlarını yok edresen ülkenin geleceği bu olur.

2017 yılında 1870 tane yabancı büyük firma Türkiye'yi terk etti. Türkiye'den sermayelerini alıp gittiler. Doların bu denli yükselmesinin en büyük sebeplerinden biri de bu. Dolayısıyla ülkeye yazık ediyorlar. Her gün Türk Liramız eriyor. Bu AKP'li bir takım taraflar milleti aptal yerine koyup, 'Dolar yükselse de değer kazanıyor' gibi aptalca, milleti enayi yerine koyan açıklamalar yapıyorlar. Bu millet bu yalanları, bu sahtekarlıkları yemez artık. Sandıkta da AKP'ye gerekli cevap verecekler.

Bu ülkenin kaynaklarını iyi kullanamadılar, bu ülkenin avantajlarını vatandaşın lehine kullanamadılar, bu ülkenin iyi taraflarını vatandaşlara yansıtamadılar. Kendi taraflarına hep kullandılar. Kendi yandaşlarına, çevrelerine kullandılar ve ülkenin geldiği durum bu.” şeklinde konuştu.

“MEMUR MAAŞLARINI BİLE ÖDEYEMEYECEKLERDİ”

Seçim tarihinin öne çekilmesinde en önemli nedeninin ekonomik kriz olduğunu söyleyen Purçu; “Haziran'a neden aldılar seçimi biliyor musunuz? Kasım ayına kadar o kadar ciddi bir kriz gelecek ki, memur maaşlarını bile ödeyemeyecekti. Baktılar olmayacak, 'Haziran'a çekelim bari' dediler 'yoksa memur ve emekli maaşını biz kasıma kadar ödeyemeyeceğiz' dediler. En büyük sebebi de budur. Bu millet bu gerçekleri görüyor ve AKP'yi seçimde sandığa gömecektir.” ifadelerini kullandı.

“HANGİ YÜZLE VATANDAŞTAN OY İSTEYECEKLER”

“Bu ülkenin en önemli sorunu, vatandaşta huzur yok.” diyen Purçu; “Önce huzur getireceğiz bu ülkeye. Vatandaş yarın ne olacağını bilmiyor. Esnaf, üretici yarın ne olacağını bilmiyor. Bu hükümet vatandaşa, esnafa, üreticiye çok büyük zararlar verdi. Artısı yok, eksisi devam ediyor. Hangi yüzle vatandaştan oy isteyecekler bilmiyorum. Ülkem adına çok üzüntülüyüm. Bu kadar dört mevsim gören, kaynağı olan, turizmi olan, yer altı yer üstü zenginlikleri olan bu ülkeyi, bu kadar kötü bir duruma getirmek herkesin harcı değil. Bunlar bunu yaptı ama. Hakikaten isteyerek de yapsan yapamazsın. Bunlar nasıl bu ülkeyi bu hale getirdiler anlamış değilim. Bu millet bu yalanları yemez.” dedi.

BAŞBAKAN'A SERT ÇIKTI

Başbakna Binali Yıldırım'ın doların önlenemez yükselişi ile ilgili yaptğı değerlendirmelere sert çıkan Purçu; “Vatandaşa hala diyor 'Dolar yükselse ne olur', 'Dolar dolsa ne olur, dolmasa ne olur' diyor, Başbakan bunu söyleyebilir mi? Dolar bak ne hale getiriyor ülkeyi. Ben Türkiye'de sokaktan bu kadar çöp toplayan insan görmedim. Ekmeğini çöpten çıkaran insan yoktu geçmiş dönemlerde. Milleti çöpe muhtaç ettiler. Yazıklar olsun. Bu ülke bunları hak etmiyor. 16 yıldan beri ülkeyi getirdikleri nokta bu hala 'Onu getireceğiz, bunu getireceğiz' diyorlar. 16 yıldan beri elinizde koskoca bütçe vardı, ne yaptınız. Bu kadar kutuplaştığımız, düşmanlaştığımız, milli değerlerimizi, geleneklerimizi göreneklerimizi yitirdiğimiz böyle bir dönem yok. Milliyetçi söylemle iş yapan insan, toprağını satmaz, devletin fabrikasını satmaz. Bunun milliyetçilik neresinde. Rezalet!” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2018, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER