CHP'li Purçu'dan AK Partili Bekle'ye yanıt: İyi niyetli olsalardı...

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin(AK Parti), İzmir'den Roman milletvekili aday adayı Cemal Bekle'nin, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İzmir Milletvekili Özcan Purçu hakkında yaptığı açıklamaya Purçu'dan yanıt geldi. Purçu; "AKP Romanların sorunlarının çözümüne yönelik iyi niyetli bir adım atmak isteseydi, AKP'nin de bir milletvekili olurdu" dedi

CHP'li Purçu'dan AK Partili Bekle'ye yanıt: İyi niyetli olsalardı...

CANSU TEMİR / BEN HABER

Roman vatandaşların temsil edilmesi noktasında AK Parti'den milletvekili aday adayı olan Cemal Bekle, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Özcan Purçu hakkında yerel bir internet sitesine, "Özcan elinden geleni yaptı ama eksiklikleri illaki vardır. Nihayetinde muhalefet partisinin milletvekiliydi. Tek kişi yetersiz kalır" ifadelerini kullandı.

"İYİ NİYET OLSAYDI AKP ADAYINI DEĞİL MİLLETVEKİLİNİ ÇIKARIRDI"

Bekle'nin açıklamasının ardından açıklamada bulunan CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu; AK Parti'nin CHP'den öğrenecek çok şeyinin olduğunu ifade ederek; "AKP'de Roman vatandaşların sorunlarının çözümüyle ilgilil bir iyi niyet olsaydı zaten adayını değil milletvekilini çıkarırdı Cumhuriyet Halk Partisi'nin yaptığı gibi. CHP beni asla aday çıkarmadı, direk milletvekili olarak gösterdi. AKP, CHP'nin samimiyetini görseydi, Romanların sorunlarının çözümüne yönelik iyi niyetli bir adım atmak isteseydi, AKP'nin de bir milletvekili olurdu. Demek ki AKP bu bağlamda samimi ve iyi niyetli değil. AKP'nin bu konuda, CHP'den öğreneceği çok şey var. Ben direk milletvekili olarak girdim İzmir'e. AKP'nin de iyi niyetli olmasını bekliyorum" dedi.

"FARKINDALIK YARATTIK"

Çok çalıştıklarını ve bunun tüm Türkiye tarafından da görüldüğünü vurgulayan Purçu; "Vatandaşın benim nasıl çalıştığımı ve koşturduğumu gördüklerini ve görevimi de en iyi şekilde yaptığımı düşünüyorum. Muhalefet partisi olmamıza rağmen, hakikaten çok çalıştık. Olağanüstü bir çabayla bütün illere gittik. Elimizden geldiği kadar çok şey yapmaya çalıştık, en azından farkındalık yarattık. Farkındalık yaratarak, Romanların tanıtılmasına katkı sağladık. Romanların kim olduklarını, nasl insanlar olduklarını gördüler. Olumlu yönde tanıtım yaptığımı ve temsil ettiğimi düşünüyorum. Hiç kimse 'Özcan Purçu görevini yapamadı' diyemez." dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2018, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER