CHP'li Güven Konak için yola çıktı!

CHP İzmir İl eski Başkanı Asuman Ali Güven, Konak Belediye Başkan aday adaylığı için yola çıktı. Dosyasını Konak İlçe Başkanı Gruşçu'ya teslim eden Güven; “Konak Belediye Başkanının güçlü bir siyasetçi olmasının önemli olduğunu düşündüm ve Konak'ı tercih ettim” dedi

CHP'li Güven Konak için yola çıktı!

CANSU TEMİR AKSU / BEN HABER

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir, 2019 Mart ayında gerçekleşecek olan yerel seçimler için çalışmalarına devam ederken, bir yandan da aday trafiğine sahne oluyor. 30 ilçede aday adaylığı noktasında 200'ün üzerinde başvurusu bulunan İzmir'de, eski il başkanları da birer birer aday adaylığı yoluna giriyor.

Son olarak CHP İzmir İl eski Başkanı Asuman Ali Güven, Konak Belediye Başkan aday adaylığı için yola çıktı. Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu'ya dosyasını teslim eden Güven, Ben Haber'e çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“KONAK İZMİR'iN EN ZOR YÖNETİLEBİLECEK İLÇESİ”

Konak'ın kendisi için önemli bir ilçe olduğunu vurgulayan Güven; “Çünkü merkez ilçe statüsünde. Özellikle gündüz çok yoğun bir nüfusun yaşadığı bir yer ve Konak İzmir'in en zor yönetilebilecek ilçesi. Çok farklı yapıların olduğu, çok farklı özelliklerin olduğu bir ilçe.” dedi.

Konak'ta siyaset yapmanın zor olduğunu ifade eden Güven, Konak için yola çıkmasındaki en önemli sebebin, Konak'ta güçlü bir siyasetçiye ihtiyaç olmasından kaynaklandığını söyledi. Güven; “Yerel yöneticilik kolay bir iş değil. Güçlü bir siyasi irade gerekli. Konak Belediye Başkanının da güçlü bir siyasetçi olmasının önemli olduğunu düşündüm ve o yüzden de Konak'ı tercih ettim. Bir de, Konak'ta ticaret yapıyorum, İl başkanlığını da Konak sınırları içerisinde yaptık ve yıllardır da Konak siyaseti ile yakın ilişkilerim oldu.” dedi.

“KONAK GİBİ İZMİR'İN ÖNEMLİ BİR MERKEZİNDE...”

“Konak sorunları da bol olan bir ilçe.” diyerek sözlerine devam eden Güven; “Eğer biz aday olursak bunları daha rahat çözeriz diye düşündüm. Benim yerel yönetimlere ilk adaylığım bu. Daha önce hiç bir yere aday olmadım yerel yönetimlerde. Yerel yöneticiliğim de var, deneyimim de var. CHP iktidarında, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde mühendis ve danışman olarak çalıştım. Bir bilgi birikimimim ve deneyimim de var. Bir taraftan iş adamıyız, iş dünyası ile iyi ilişkilerimiz var. Bir taraftan siyasetçiyiz, bir taraftan da eski bir belediyeciyiz. Bunların hepsini birleştirince Konak gibi İzmir'in önemli bir merkezinde belediye başkan adaylığını uygun buldum kendime. Partimiz bu görevi bize takdir ederse biz de layıkıyla bu görevi yerine getiririz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER