CHP'li gençler meclis üyeliklerine talip!

CHP İzmir İl Gençlik Kolları Örgütü, genç meclis üyesi aday adayları ile gerçekleştirdiği Ankara çıkarmasında, Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi. Masada, yerel seçim ve gençlerin kent yönetimindeki hakları vardı

CHP'li gençler meclis üyeliklerine talip!

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Gençlik Kolu Başkanı Ozan Uyan, il yöneticileri, ilçe başkanları ve genç meclis üyesi aday adayları ile dün Ankara'ya gitti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya gelen ekibin gündeminde Mart 2019'da gerçekleşecek olan yerel seçim vardı.

Kılıçdaroğlu'na, 1 yıllık il ve ilçe gençlik koları faaliyet raporunu sunan Uyan, görüşmeye dair Ben Tv'ye değerlendirmelerde bulundu.

Ziyaretin amacının, genç meclis üyesi aday adaylarını olabildiğince temsil etmek olduğunu ifade eden Uyan; "Bunların devamında da gençlerin de kent yönetimine dair hakları ve sözleri olduğu anlatmak istedik. Sağolsun Genel Başkanımız da bizi çok olumlu karşıladı. Gençlerin bu ülkede umut olması gerektiğini ve bu noktada CHP gençliğinin de umut olduğunu belirtti. Bu üslupla geçen bir görüşme oldu" dedi.

"GENÇ SEÇMENİN GÖNLÜNE GİREBİLECEK..."

CHP gençliğinin yerel seçimlere dair beklentisi hakkında konuşan Uyan; "Öncelikle biz elimizde bulunan ilçeler dışında, kaybettiğimiz 8 ilçeyi ve Büyükşehirimizi tekrar kazanmak istiyoruz. Bu görüşmelerimiz ve çalışmalarımızla da birşeyleri daha fazla götürmek istiyoruz. Biz bu yerel seçimi belirleyebilecek olan genç seçmenin gönlüne girebilecek projelerin ve vasıfların sadece Cumhuriyet Halk Partisi'nde olduğuna inanıyoruz. Ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin gücü, gençliğin özgücüyle birlikte daha da ileriye taşınacaktır" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER