CHP'li Başak'tan 'sosyal belediyecilik' mesajı

Tüm-Yerel Sen ve bileşenlerine ziyarette bulunan CHP Karabağlar Belediye Başkan Aday Adayı Başak, "Cumhuriyet Halk Partisi temelinde var olan birleştirici ve bütünleştirici, üreten, sosyal belediyeciliğin gerçek hizmet anlayışını sokağa taşıyacağım” dedi.

CHP'li Başak'tan 'sosyal belediyecilik' mesajı

CHP Karabağlar Belediye Başkan Aday Adayı Şakir Başak, katılımcı ve ortak akılla çalışma anlayışı için çıktığı adaylık yolunda sivil toplum ve sendika temsilcileriyle bir araya gelmek üzere Tüm-Yerel Sen ve bileşenlerine ziyarette bulundu.

Sendikal faaliyetler ve çalışan haklarına yönelik sorun çözümlerinin ele alındığı buluşmada, Adalet yürüyüşünden yol arkadaşlığına kadar birçok konu masaya yatırıldı.

"KARABAĞLAR'I BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ"

Tüm Yerel Sen’in bileşenleri olan (Eğitim-iş,Tüm Yerel-Sen, Birleşik Kamu-İş, Genel Sağlık-İş) sendika yöneticilerinin kalabalık bir heyetle karşıladığı Başak, hedefindeki halk belediyeciliği anlayışını anlattı.

Temizlik işçileriyle birlikte çöp toplayacağını, esnafla dertleşeceğini, makamda oturmaktan çok sokakları arşınlayacağını belirten Başak, “Cumhuriyet Halk Partisi temelinde var olan birleştirici ve bütünleştirici, üreten, sosyal belediyeciliğin gerçek hizmet anlayışını sokağa taşıyacağım” diyerek nasıl bir belediye başkanı olacağını aktardı. Sohbet havasında geçen ziyarette keyifli anlar yaşandı. Şakir Başak ziyarete Atatürk kaplamalı çikolata ikram etti.

“Her zaman yanımızda durdun! Emekten yana tavır aldın ”
Tüm Yerel-sen Genel Başkanı Hakan Kıran, “Şakir Başkan, her zaman yanımızda durdun! Bu zaman kadar yaptığın gibi seçimden sonra da emekten yana tavır göstereceğine inanıyoruz. Aday gösterilmeniz halinde sadece Karabağlar ilçesi olarak değil, İzmir il genelimizdeki oy sayımızı arttıracağınızı düşünüyoruz.” sözleriyle düşüncelerini ifade etti.

TÜM YEREL SEN'İN ONURSAL ÜYESİ

Birleşik Kamu Sen Konfederasyonu İzmir İl Temsilcisi Tamer Yiğit Güler, sendikanın Onursal üyesi Başak’ın adaylık sürecinin başından belediye başkanlığı süresinin sonuna kadar alanında donanımlı üyeleriyle destek olacaklarını sözlerine ekleyen Güler, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ziyaret sonrası hatıra fotoğrafı çekildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER