banner51

CHP Konak SKM'de, davullu-zurnalı açılış!

CHP Konak İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi'nin (SKM) açılışı yapıldı. Başak, yaptığı konuşmada, "Herkes şapkasını önüne koysun. Gününü kurtarma noktasında değil, çocuklarımızın, torunlarımızın geleceğini kurtarmak için vicdanıyla oyunu kullansın" dedi

CHP Konak SKM'de, davullu-zurnalı açılış!

CHP Konak İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi'nin Çankaya semtinindeki SKM'nin açılışı, davul ve zurna eşliğinde, halaylar çekilerek gerçekleştirildi. Mehmet Şakir Başak ve Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu da, açılışa katılanlarla birlikte halay çekti.

SKM binasında yalnızca CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin dev bir posterinin asılması dikkat çekti.

SKM'nin açılışına bazı milletvekili adaylarının yanı sıra çok sayıda partili katıldı.

"SEFERBERLİK İLAN EDİYORUZ"

CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, "Merkez seçim büromuzun açılışını yapıyoruz. Bu açılış, bir düğün havasında gerçekleşiyor. 24 Haziran'da bu ülkenin üzerine yeniden bir güneş gibi doğmak üzere sonuna kadar mücadele etmeye hazırız. Sokaklara çıkacağız. Mahalle mahalle, sokak sokak gezeceğiz. Seferberlik ilan ediyoruruz" dedi. SKM'nin halkın yeri olduğunu vurgulayan Gruşçu, isteyen herkesin istediği zaman seçim ofisine gelebileceğini açıkladı.

Başkan Gruşçu, SKM'nin kapısının hiç kapanmayacağını da belirtti. Daha sonra konuşan CHP İzmir milletvekili adayı Ednan Arslan ise şunları söyledi: "Bizim seçim bürolarımız alın teri ile açılıyor, küçük küçük paraları bir araya getirerek imece usulü ile açılıyor. Bizim kaynağı belli olmayan paramız yok. Bizim alın terimiz var. Yüreği Atatürk devrimleri ve cumhuriyet sevdası ile çarpan CHP'lilerimiz var. 24 Haziran'da hep beraber sandığa gideceğiz ve rüzgar gibi esen Muharrem İnce'yi cumhurbaşkanı yapacağız. İnce'nin bizlerden istediği bir şey var. 24 Haziran'a kadar hastalanmak yok. 24 Haziran'a kadar omuz omuza, hep birlikte çalışacağız ve bu iktidara diz çöktüreceğiz. 24 Haziran, sandıklarda bu iktidarı yıkma günüdür. Sizler kasaba gittiğinizde eti CHP'lilerden daha mı ucuza alıyorsunuz? Sizler benzinliğe gittiğinizde mazotu CHP'lilerden daha mı ucuza alıyorsunuz? Bu hayat pahalılığı, bu bozuk düzen sizin yaşantınızı etkilemiyor mu?İktidarda bulunanlar hep bir şeyler vaadetti ama gelinen nokta ortada. Artık 'tamam' deme vakti."

MİLLET İTTİFAKI İÇİN OY İSTEDİLER

CHP İzmir Milletvekili Nilay Kökkılınç da vatandaşları Millet İttifakı'na oy vermeye çağırdı. Kökkılınç, şöyle dedi: "Bu süreç bizim için ve ülkemiz için son derece önemli bir süreç. Mustafa Kemal Atatürk ülkemizin, cumhuriyetin ve CHP'nin kurucusu. Mustafa Kemal Atatürk, bize bir cumhuriyet emanet etti. Biz bugün başkanlık rejimini oylayacağız tekrar. Eğer bu dönem Cumhur İfftikı'nı desteklersek, maalesef başkanlık rejimi ile başbaşa kalacağız. Ama Millet İttifakı'nı oylarsak, millete oy verirsek Muharrem İnce'ye, CHP'ye oy verirsek, parlementer sistem içerisinde, demokrasi içerisinde yaşamamımızı sürdüreceğiz. Ekonomik refah, hak, hukuk, adalet, kadınlar ve gençler için bu dönem CHP'ye oy vermeniz çok kıymetli."

"ÜLKE, AÇIK BİR CEZAEVİNE DÖNDÜ"

CHP İzmir milletvekili adaylarından Kani Beko ise "Mevcut siyasal itkidara karşı, toplum içerisinde yan yana omuz omuza birlikte olmaktan başka çaremiz yok. Bu topraklarda öğretmenlik yapmak isteyen ama yapamayan 300 bine yakın arkadaşımız var. Bunların bazıları intihar etti. 150 bin kamu çalışanı görevinden ihraç edildi. Bunların 52'si intihar etti. DİSK üyesi 3 bine yakın arkadaşımız işyerlerinden ihraç edildi. Basın ve ifade özgürlüğü Anayasal teminat altında olmasına rağmen bugün 160 gazeteci cezaevinde. 6,5 milyon oy alan bir siyas partinin milletvekilleri, cezaevinde. Ülke açık bir  cezaevine döndü. Mazlumlar ve mağdurlar ayağa kalkmadıkça, diktatörler diz çözmez" dedi.


SKM Başkanı Mehmet Şakir Başak da seçim ofisinin 7 gün 24 saat kapanmadan hizmet vereceğini belirtti. 24 Haziran seçimlerinin önemini bildiklerini vurgulayan Başak, "İlçe ve il başkanımız ile koordine halinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bugün 'Ben' demenin günü değil artık. Partin ne olursa olsun, ideolojin ne olursa olsun, ırkın ne olursa olsun bugün 'biz' deme günüdür. Bugün insanca düşünerek, insanca 24 Haziran'da sandığa gitme günüdür. Vicdanla, adaletle, oy kullanma günüdür. Herkes şapkasını önüne koysun ve gününü kurtarma noktasında değil, çocuklarımızın, torunlarımızın geleceğini kurtarmak için vicdanla oyunu kullansın. Allah'a hesap vereceğini de unutmasın" diye konuştu. Konuşmaların ardından SKM'nin açılışı yapıldı. Partililer, açılış kurdelesini kestikten sonra seçim ofisini dolaştı. (DHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER