CHP İzmir'in gençleri, köy okulları için kolları sıvadı

İl Gençlik Kolları öncülüğünde düzenlenen çalışma kapsamında İzmir’in dağ köylerindeki okulların duvarları partili gençler tarafından boyanıyor

CHP İzmir'in gençleri, köy okulları için kolları sıvadı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Gençlik Kolları eğitim-öğretim yılının sonra ermesiyle birlikte örnek bir mesainin startını verdi.  İl Gençlik Kolları öncülüğünde düzenlenen çalışma kapsamında İzmir’in dağ köylerindeki okulların duvarları partili gençler tarafından boyanıyor. 

CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Uyan da Kiraz’daki mesaide kolları sıvadı, eline fırçayı alarak çocukların yeni eğitim-öğretim yılında temiz sınıflarda ders yapması için işe koyuldu. 

EĞİTİME DESTEK

Uyan çalışmayla ilgili açıklamasında, CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’yi kastederek, “Öğretmen Cumhurbaşkanı'nına yakışır bir gençliğimiz var. Bu sebeple dağ köylerimizde eğitime destek amaçlı okullarımızı boyuyoruz. Öğrencilerin Cumhurbaşkanı'nını 24 Haziran'da Çankaya Köşküne taşımak için yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

CHP Kiraz Gençlik Kolları Başkanı Samet Koç da, “Kiraz eğitimde unutulmuş bir bölge olarak kaldı. Bizler Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanlığında kardeşlerimizin daha iyi eğitim alacağından şüphemiz yok. Kiraz’dan dağ köylerimizden kardeşlerimiz en iyi eğitimi alarak en iyi üniversitelere giderek ülkemize ve Kirazımıza hizmet etsin diye mücadele ediyoruz” diye konuştu. 

(gerçekizmir)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER