CHP İzmir'in gençleri 'Gezi'yi unutmadı!

Buca'da, İl Gençlik Kolları’nın organize ettiği etkinlikte gezi olaylarının 5’inci yıl dönümü anıldı. Başkan Uyan, “24 Haziran’da kurulacak aydınlık yarınların daveti bizim. Bu davet bizim” dedi

CHP İzmir'in gençleri 'Gezi'yi unutmadı!

CHP İzmir İl Gençlik Kolları, Gezi Direnişi’nin yıldönümü için, Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz eşliğinde Buca’da üniversite öğrencileriyle buluştu.

Buca'da, Hasanağa Parkı’nda gerçekleştirilen etkinliğe; İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ, milletvekili adayları, genç parti üyeleri ve üniversite öğrencileri katıldı.

"24 HAZİRAN'DA HESAP SORACAĞIZ"

Açılış konuşmasını gerçekleştiren CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Uyan, “Buradan tüm Türkiye’ye bir sözümüz var. Gezi’de kaybettiğimiz yol arkadaşlarımızı öldüren diktadan 24 Haziran’da hesap soracağız” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında Nazım Hikmet Ran’a da değinen Başkan Uyan, “Size Buca’dan Nazım Hikmet dizeleriyle seslenmek istiyorum. 24 Haziran’da kurulacak aydınlık yarınların daveti bizim. Bu davet bizim” ifadeleriyle sözlerine son verdi.

"DİKTATÖRÜN EN BÜYÜK KORKUSU BİZ GENÇLERİZ"

CHP’nin gençlere yönelik seçim vaatlerini İzmir’den duyuran Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz konuşmasında Gezi Direnişi ve partinin gençlik politikalarına değindi. Konuşmasında İzmir’in tarihsel önemine vurgu yapan Başkan Emre Yılmaz, “Bugün İzmir’deyiz. Yerli ve milli mücadelenin başkenti olan, Hasan Tahsin’in ilk kurşunu attığı kentteyiz. Buradan diktatörün erken seçim çağrısına icabet ediyor, 24 Haziran’da diktatörü o koltuktan göndermeye söz veriyoruz” şeklinde konuştu.

Oy kullanacak genç seçmenlere sandığa gitme çağrısı yapan Başkan Yılmaz, “ Biz gençler sandığa gidersek, memlekete yeni bir hikaye yazarız. Çünkü diktatörün en büyük korkusu biz gençleriz” dedi.

Gençlerin üniversitelerin bölünmesine izin vermeyeceğine vurgu yapan Başkan Emre Yılmaz, “Ülkemizde 8 milyon genç seçmen var. Biz bu gençleri 31 Mayıs’ın sabahından, Taksim’den, Gezi Parkı’ndan tanıyoruz. Bizim tanıdığımız gençler üniversitelerini bölenden, sınav sorularını çaldırandan, hangi şortu giydiğine karışından ve saat kaçta yurtta olması gerektiğine karar veren diktadan hesabı 24 Haziran’da sorar” ifadelerine değindi.

Konuşmasının devamında CHP’nin gençlere yönelik seçim vaatlerini açıklayan Başkan Yılmaz, sözlerine Nazım Hikmet Ran dizeleriyle son verdi.

UYAN’DAN GENÇLERE SÜRPRİZ

Konuşmaların ardından CHP Güzelbahçe İlçe Gençlik Kolları Başkanı Devrim Seyrek’im sahne aldığı konserde sürpriz bir olay yaşandı. Başkan Ozan Uyan, Seyrek’in söylediği türkü eşliğinde gençlere Ahmed Arif’ten bir şiir ile seslendi. Gençlerin ilgisini ve beğenisini toplayan etkinlik CHP Buca İlçe Gençlik Kolları Başkanı Can Irat’ın teşekkür konuşması ve iftar yemeği ile son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER