CHP Güzelbahçe'ye uzlaşı aday adayı

Güzelbahçe Belediye başkanlığına aday adaylığı başvurusunu yapan Kandemir'in lehine 3 partili aday adaylığından vazgeçti

CHP Güzelbahçe'ye uzlaşı aday adayı

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) bir yandan yerel seçim hazırlıkları tam gaz devam ederken, bir yandan da aday adayı hareketliliği yaşanıyor. Cem Yıldırım ve Mustafa Gürkan'ın desteğini alarak yola çıkan Alpay Kandemir ilçe binasında dosyasını teslim ederek aday adaylığını açıkladı. Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) bir yandan yerel seçim hazırlıkları tam gaz devam ederken, bir yandan da aday adayı hareketliliği yaşanıyor. Sürecin en dikkat çeken ilçelerinin başında Güzelbahçe geliyor. Belediye Başkanı Mustafa İnce'nin üçüncü döneme talip olduğu ilçede partinin önemli isimleri Cem Yıldırım ve Mustafa Gürkan'ın desteğini alarak yola çıkan Alpay Kandemir de ilçe binasında dosyasını teslim ederek aday adaylığını resmileştirdi. Kazım Çam'ın istifası sonrası CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı olan Çağlayan Bilgen'e dosyasını sunan Kandemir, "Bugüne kadar Güzelbahçe'de çok iyi belediyecilik yapıldı. Biz daha iyisini yapmaya talibiz" diye konuştu.

Güzelbahçe Belediyesi meclis üyelerinden olan Alpay Kandemir, belediye başkanlığına aday adaylık dosyasını teslim etti. Cem Yıldırım ve Mustafa Gürkan'ın da dahil olduğu 3 partili aday adaylığından vazgeçerek Kandemir'e desteklerini açıkladı. Adaylıktan vazgeçen partililerin "Uzlaşı adayı" olarak belirlediği Kandemir, pek çok destekçiyle birlikte aday adaylık dosyasını vermek üzere Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Güzelbahçe İlçe Başkanlığı'na geldi. Yaptığı konuşmada 10 yıldır meclis üyesi olarak görev yaptığını belirten Kandemir, "Yeni bir heyecanla belediye meclis üyeliğinin bir üst görevi olan belediye başkanlığına aday adayı oluyorum. Ekibimiz genç ve dinamik. Ben burada doğdum, büyüdüm. Ticari hayatım burada devam ediyor. Güzelbahçe'nin ihtiyaç ve sorunlarını iyi biliyorum. Tabanın desteği ve aday adaylığı başvurusu düşünen arkadaşlarımın benim lehine başvuru yapmaktan vazgeçerek, şahsımı uzlaşı adayı belirlemesi, bir kat daha inancımı arttırmıştır. Tüm küskün ve dargınları bünyemizde topladık" dedi.

"OYLARI YÜZDE 15 ARTTIRIM"

Güzelbahçe'deki CHP oylarını yüzde 15 arttıracaklarına inandığını söyleyen Kandemir, "Aday gösterildiğim takdirde İYİ Parti'nin de, AK Parti'nin de, eski merkez sağın seçmeni de bana oy verecektir. Ortak akılla yönetilen, katılımcı, insan ve doğa odaklı bir yönetim anlayışı ile Güzelbahçe için çok daha iyisini yapabilir, sosyal demokrat belediyeciliğin en başarılı örneklerinden birini hayata geçirebiliriz. Aday adayı arkadaşlarımın hepsine çıktıkları bu yolda başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

"PARTİ İKTİDARI ÖNEMLİ"

Aday adaylığı başvurusu sırasında konuşan CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, ilçede CHP bayrağını daha yükseklere taşımak için hep birlikte çalışacaklarını söyleyerek, "Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, kimse koltuk kavgası yapmayacak. Biz CHP'nin buradaki iktidarını devam ettireceğiz. Bunu kol kola omuz omuza, kavga etmeden partinin ve aday adaylarının aleyhine hareket etmeden yapacağız. Bu konuda Alpay Başkan'a yürekten inanıyorum. Kendisini çok uzun süredir tanıyorum. Dürüst, şeffaf bir politika izleyerek kimseye bel altı vurmadan bu süreci geçireceğine inanıyor, kendisine başarılar diliyorum. Adayımız kim olursa olsun önemli olan partimizin iktidarıdır. Şimdiden tüm aday adayı arkadaşlara yürekten başarılar diliyorum" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER