CHP Genel Merkezi'nden Burak Oğuz açıklaması!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Savcının daveti ile İzmir Başsavcılığı'na gitmiş. Delil karartma, gizleme gibi tutuklama sebeplerinden biri mevcut değil... Kesinleşen bir hüküm de yok. Rekor bir oyla seçilen Başkan hakkındaki tutuklama kararı, demokrasiye darbe vurmaktır" dedi.

CHP Genel Merkezi'nden Burak Oğuz açıklaması!

Cumhuriyet Halk Partisi Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz'un FETÖ terör üyeliği iddiasıyla tutuklanmasının yankıları sürüyor.

Konuyla ilgili Genel Merkez cephesinden ilk açıklama da geldi. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, grup toplantısının ardından gündeme dair açıklamalar yaptı.

Öztrak, Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un tutuklanmasıyla ilgili, "Dosyada gizlilik kararı var, o yüzden fazla bir şey konuşamayacağım. FETÖ üyeliği suçlamasıyla savcılığa sevk edilmiş. Savcının daveti ile İzmir Başsavcılığı'na gitmiş. Delil karartma, gizleme gibi tutuklama sebeplerinden biri mevcut değil... Kesinleşen bir hüküm de yok. Rekor bir oyla seçilen Başkan hakkındaki tutuklama kararı, demokrasiye darbe vurmaktır. FETÖ'yle kimlerin yürüdüğü hepimizin bilgisi dahilindedir. CHP, FETÖ'nün karşısındaydı yine karşısında. Başkanımızın yanındayız, olayın takipçisiyiz. Başkanımızın en kısa zamanda suçlamalardan aklanacağını biliyoruz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2019, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER