CHP'de efsane başkana ihraç ayıbı!

Çeşme'de üç dönem belediye başkanlığı yapmış olan ve ismi CHP Çeşme ile özdeşleşen Faik Tütüncüoğlu, partisinden ihraç edildi.

CHP'de efsane başkana ihraç ayıbı!

Ben TV - Kongre süreci yaklaşırken suların durgun seyrettiği CHP'de Ankara'dan gelen bir haber İzmir'e bomba gibi düştü! Çeşme'de belediye başkanlığı dönemi efsane olarak nitelendirilen Faik Tütüncüoğlu, CHP Disiplin Kurulu tarafından ihraç edildi. 

Yerel seçim sürecinde Çeşme Belediye Başkanlığı için CHP içindeki aday adaylığı sürecinde dönemin aday adayı, bugünün Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran'ın partisinden aday yapılmaması yönünde görüş bildiren Tütüncüoğlu, yapılan başvuru üzerine disiplin kuruluna sevk edilmişti. Tütüncüoğlu'nun savunmasını alan CHP İzmir İl Disiplin Kurulu tarafından, partinin önde gelen ismine herhangi bir ceza verilmesine gerek görülmemişti.

İzmir'de "aklanan" Tütüncüoğlu'na kötü haber ise Ankara'dan geldi. CHP Genel Merkezi Yüksek Disiplin Kurulu'nda illerden gelen dosyalar görüşülürken, Tütüncüoğlu için İzmir'de verilen karar değiştirildi ve Tütüncüoğlu partisinden ihraç edildi.

Konuya ilişkin Ben TV'ye konuşan Tütüncüoğlu şunları söyledi: "Böyle bir şeyi basından duydum. CHP demokrasiyle özdeşleşen bir partidir. Sayın Kılıçdaroğlu bugüne kadar hep demokrasi mesajları vermektedir ama böyle bir durum için Genel Merkez'den bir telefon dahi almadım. Bana göre böyle bir karar yakışık almamıştır. Yanlış hesabın Bağdat'tan döndüğü söylenir, bu kez de mahkemeden dönmesi için girişimde bulunacağım. Benim Çeşme'deki CHP'li kimliğimden ve doğruları söylememden kimin rahatsızlığı varsa Genel Merkez'in böyle bir karar almasında da onun etkisi olabilir" dedi.

Öte yandan konuya ilişkin ulaştığımız CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, konuya ilişkin yorum yapmamakla birlikte alınan kararı teyit etti.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2019, 19:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER