Cemil Tugay'ın o sözleri, Göztepe taraftarlarını kızdırdı

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın Göztepe'nin yeni stadına ilişkin açıklamalarına sarı kırmızılı tribünler tarafından tepkiyle karşılandı.

Cemil Tugay'ın o sözleri, Göztepe taraftarlarını kızdırdı

Burak Cilasun / Ben TV

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın Egedesonsöz'de Göztepe'nin yeni stadına ikişkin yaptığı açıklamalar, sarı kırmızılı taraftarlar tarafından tepkiyle karşılandı.

Tugay'ın, "Karşıyaka'ya bir stat yapılacaksa Göztepe Stadı gibi olmasın. Stadın mimari görüntüsü bir kent için uygunsuz ve çok rahatsız edici. İçi iyi olabilir ama dıştan sade kale gibi görüntüzü olan bir yer. O bina kaç sene orada kalır bilemem ama kaldığı sürece kente kötü görüntü vermeye devam edecektir." şeklindeki sözlerine Göztepe taraftarları sosyal medya üzerinden çok sert cevaplar verdi.

SOSYAL MEDYADA ÇOK SERT YORUMLAR

Tugay'ın programdaki konuşmasının, Göztepe ile ilgili bölümü, sarı kırmızılı taraftarlar tarafından çeşitli sayfalarda paylaşılırken, videonun altına gelen yorumlar ise ağırdı.

Göztepe taraftarlarının bazıları, Tugay'ın sözleri için kedi ve ciğer benzetmesinde bulunurken, kimileri de "O stat yerinde durur ama sen o koltukta bir dönem daha oturur musun bilemem" şekilde yorumlar yaptı.

GİADER BAŞKANINDAN İRONİK CEVAP

Öte yandan Tugay'ın açıklamalarına Göztepeli İşadamları Derneği (GİADER) Başkanı Murat Kurtuluş Buyrukçu da dikkat çeken bir yanıt verdi. Buyrukçu, "Sayın Cemil Tugay'ın açıklamalarını en basit tabiriyle talihsizlik olarak nitelendirmek gerekiyor. Bu tarz sözlerle camiaları karşı karşı karşıya getirmeyi hiç doğru bulmuyorum. Sıradan bir taraftarın söyleyeceği sözü, bir belediye başkanının söylemesini yakıştıramadık. Bunun adına kıskançlık da diyebiliriz. Başkanımız Sayın Mehmet Sepil stat inşası konusunda oldukça tecrübeli bir isim. Stadı tamamlanmış, Süper Lig'de mücadele eden, İzmir'i temsil eden kulübün tutkunu biri ve GİADER Başkanı olarak, böyle bir durumda biz de başkanımızın arkasında oluruz ve yardım eli uzatabiliriz. Yeter ki başkanlar, koltuklarına yakışan sözler söylesinler." dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2020, 14:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tam35
Tam35 - 1 ay Önce

Kendi fikridir. Saygı duyarım. Göztepe’ ye İzmir’ e yakışan bir stat olduğu kesin. Amaç ve sonuç ilişkisini burada beraber değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum.

Tanju Omaç
Tanju Omaç - 1 ay Önce

İş üretemeyip lâf üreterek gündemde kalmanın vizyonsuz hali.G.A.G.S

SIRADAKİ HABER