banner51

Çanak sorular ve Tunç Soyer

Erol Yaraş yazdı...

Çanak sorular ve Tunç Soyer

Önceki yazımda belirtmiştim; Tunç Soyer’in İstanbul basını ile arası çok iyidir ve bu basın Soyer’i bize sevimli göstermeye çalışıyor diye.

Geçenlerde Soyerci bir gazetede Seferihisar’ın Evliya Çelebi'si Tunç Soyer ile yapılmış bir röportaj okudum. Bizim “ Ya-Seyahat” diyen başkanımız adeta mangalda kül bırakmamış.

Bir belediye başkanının “Şehre Atatürk gibi bakmalı” demesinden yola çıkmış. Gültepe mahallesindeki hurdacı, tornacıda durmuş.

Yandaş değil gerçek bir gazeteci ile röportaj yapsaydı gezi rekortmeni Seferihisar Başkanı Tunç Soyer, acaba şu sorulara nasıl cevap verirdi? Veya verebilir miydi?

Soru 1: Neden yurt dışına 178 kere çıkma gereği hissettiniz?

Soru 2: Seferihisar’ın en güzel sahil arsalarını, koylarını ve tesislerini neden sattınız?

Soru 3: Satıştan elde ettiğiniz 100 milyonları geçen bu paraları nerelere harcadınız?

Soru 4: Bu satılan mallardan gelen paralarla Seferihisar’a kaç kalıcı eser bıraktınız?

Soru 5: Seferihisar Belediyesi’nin ne kadar borcu vardır?

Soru 6: Bu kadar mal satan ve gelir elde eden belediye, zaman zaman belediye çalışanlarının maaşlarını neden ödeyemiyor?

Soru 7: Aziz Beyi kastettiğiniz iddia edilen “odun aday” tanımlamanızın hala arkasında mısınız?

Soru 8: Sizin söylediniz iddia edilen “Büyükşehir Belediye Başkanı olursam orada çaycı dahil herkesi değiştireceğim” cümlesini sarf ettiniz mi?

Soru 9: İzmir’de ‘’Devri Sabık’’ yaratacak mısınız?

Soru 10: CHP İzmir teşkilatına çok tepeden baktığınız söyleniyor. Hatta geçen hafta yapılan CHP destek yemeğine 1500 kişi katılırken, katılmayan birkaç başkandan biri olduğunuz söyleniyor. Neden katılmadınız? İzmir İl Örgütü ve CHP teşkilatı sizin umurunuzda değil mi?

Soru 11: Büyükşehir’e aday gösterilmezseniz “Bir daha Seferihisar’a aday olmam.” diyorsunuz, bu sözünüzün arkasında duracak mısınız?

Bu sorular uzayıp gider ama tatmin edici cevaplar Tunç Soyer’den gelir mi? İşte o bilinmez...

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER