Çadırda kalan ailenin imdadına Kızılay yetişti

Yaklaşık bir aydır Bornova Türkan Özillhan Devlet Hastanesi yakınlarında, ailesiyle birlikte çadırda kaldığına yönelik haberler çıkan İbrahim Kalkancı isimli vatandaşın yardımına Kızılay koştu.

Çadırda kalan ailenin imdadına Kızılay yetişti

İzmir'de yaşanan çadır dramı, Kızılay'ın çabalarıyla giderildi.

İbrahim Kalkancı ve ailesinin Bornova'da Türkan Özilhan Devlet Hastanesi yakınlarında çadırda yaşam savaşı vermesi ve vatandaşların durumu sosyal medyaya taşıması sonrasında devreye Kızılay girdi. Türk Kızılayı İzmir Şube Başkanı Kerem Fahri Baykalmış'ın talimatıyla olay yerine giden Kızılay ekibi, Kalkancı'nın normal şartlarda Karabük'te yaşadığını, İzmir'e ailesiyle birlikte mevsimlik işçi olarak geldiğini ve geri dönmek için parasının kalmadığını öğrendi. Ekipler Kalkancı ve ailesinin Karabük'e dönmek istediklerini söylemesi üzerine, yol, gıda ve giysi yardımı yaparak ailenin ihtiyacını karşıladı.

Kızılay tarafından yapılan yardımdan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Kalkancı, "Allah Kızılay'ımıza zeval vermesin. Çaresiz durumdaydım ve Kızılay iyilik elini uzattı. Bir an önce memleketime giderek, hayatıma kaldığım yerden geri başlayacağım." diyerek sevincini dile getirip yetkililere teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER