Burhan Kuzu'dan Fatih Portakal'a çok sert tepki: Tetikçilik yapıyorsun

Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, FOX TV haber sunucusu Fatih Portakal'a tepki gösterdi.

Burhan Kuzu'dan Fatih Portakal'a çok sert tepki: Tetikçilik yapıyorsun

Kişisel sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Kuzu, FOX TV'de kendisiyle ilgili yapılan haberlere tepki göstererek, Fatih Portakal'ı hedef aldı.

Portakal'ı 'tetikçilik' yapmakla suçlayan Kuzu şu ifadelere yer verdi;

Fatih Portakal, aynı haberi ısıtıp ısıtıp her gün vermenin mantığı nedir? Böyle yayıncılık olur mu? Burhan Kuzu’ya saldırıp prim yapmayı mı amaçlıyorsun? Hani düne kadar 'yargılanıp mahkum olmadıkça kimse suçlu sayılmaz' derdiniz; ne değişti? Yaptığın yayıncılık değil tetikçiliktir.

NE OLMUŞTU?

6 Nisan 2018’de düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Zindashti 5 adamıyla birlikte, “adam öldürmek”, “cinayete azmettirmek” ve “FETÖ üyeliği” suçlarından tutuklanmıştı. Yaklaşık 6 ay tutuklu kalan Zindashti, gece yarısı kararıyla tahliye edilmişti.

Savcılık tahliyeye itiraz etse de Zindashti ve adamlarına bir daha ulaşılamamıştı.

BURHAN KUZU HAKİMLERE BASKI MI YAPTI?

İddiaya göre; TBMM Anayasa Komisyonu Eski Başkanı ve Anayasa Profesörü Burhan Kuzu, Zindashti’nin tahliyesi için hâkimlere baskı yapmıştı.

BAŞSAVCILIK İNCELEME BAŞLATTI

Söz konusu iddialarla ilgili olarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Kuzu hakkında inceleme başlattı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Bahceci
Mehmet Bahceci - 12 ay Önce

ÑE GÜNLERE KALDI ÜLKE BİR SİYASETÇİ HEMDE HUKUKCU SENİN NE İŞİN VAR MAFYA KACAKCILIKLA NE MENFAAT KARŞİLİGI NORMAL BİR VATANDAŞ GELSE KAPIDAN SOKMAZSINIZ KAÇ TL OLDU BU İŞ PORTAKALA KIZACAGINA UNURUN VARSA UTANCINDAN ORTALARDA DOLAŞAMAZDIN.

SIRADAKİ HABER