Burak Oğuz'u, Mutlu Tuncer mi ihbar etti?

Sabah Gazetesi'nden Ceyhan Torlak'ın haberine göre; gazeteci Mutlu Tuncer'in sosyal paylaşım sitesi üzerinden yaptığı paylaşımların ihbar kabul edildiği, bunun üzerine soruşturma başlatıldığı belirtildi

Burak Oğuz'u, Mutlu Tuncer mi ihbar etti?

Sabah Gazetesi'nden Ceyhan Torlak'ın haberine göre; Oğuz'un Bylock hattı olmadığı öğrenilirken, gazeteci Mutlu Tuncer'in sosyal paylaşım sitesi üzerinden yaptığı paylaşımların ihbar kabul edildiği, bunun üzerine soruşturma başlatıldığı belirtildi. Paylaşımlarında Başkan Oğuz'un FETÖ ile bağlantısı olduğunu yazan Mutlu Tuncer'in ifadesine başvurulduğu ve soruşturmanın bundan sonra genişletildiği iddia edildi.

Gazetecinin paylaşımları ihbar kabul edilmiş

Sabah'ın haberine göre; Oğuz'un Bylock hattı olmadığı öğrenilirken, gazeteci Mutlu Tuncer'in sosyal paylaşım sitesi üzerinden yaptığı paylaşımların ihbar kabul edildiği, bunun üzerine soruşturma başlatıldığı belirtildi. Paylaşımlarında Başkan Oğuz'un FETÖ ile bağlantısı olduğunu yazan Mutlu Tuncer'in ifadesine başvurulduğu ve soruşturmanın bundan sonra genişletildiği öğrenildi. Urla Cumhuriyet Başsavcılığı'na davet edilerek ifadesi alınan Mutlu Tuncer'in Oğuz'un FETÖ/PDY ile bağlantısına dair yaptığı paylaşımları soruldu. Dosyada, gizlilik kararı olduğu için Mutlu Tuncer'in ifadesine ulaşılamadı. 

Başkan Oğuz'un avukatı Umut Köroğlu'nun karar itiraz edeceği öğrenildi.

Mutlu Tuncer iddiaları yalanladı

Tuncer ise, Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz'un tutuklanma kararından hemen sonra "İhbarcı ben değilim" sözleriyle yaptığı paylaşım dikkat çekti. Mutlu Tuncer, hakkındaki iddialarla ilgili paylaşım ve yazılanları reddetti.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2019, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER