banner51

Bu yarışmada kaybeden yok!

İZSİAD ve A Artı OSGB’nin düzenlediği 6. İş’te Güvenlik İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgi Yarışması sonuçlandı. Bir şampiyon çıktı ama tüm katılımcılar hayati bilgiler edindi

Bu yarışmada kaybeden yok!

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (İZSİAD) kurumsal desteğiyle A Artı Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (A Artı OSGB) tarafından düzenlenen “İş’te Güvenlik İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Bilgi Yarışması”nın finali, Konak Belediyesi Dr. Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Açılış töreninde konuşan İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt, amaçlarının, Türkiye’de İSG farkındalığını artırmak olduğunu vurguladı. Bu hedef doğrultusunda dört yıldır ulusal çapta İSG Zirvesi Fuarı düzenlediklerini, altı yıldır da İSG Yarışması’nın yapıldığını belirten Küçükkurt, “Bu yarışmanın kaybedeni yok. Çünkü tüm ekipler ve temsil ettikleri kuruluşların çalışanları, yarışırken eğlendiler ve hayati bilgiler edindiler” dedi.

İSG ÖNLEMLERİ MALİYET DEĞİLDİR

“Ülke olarak İSG alanında karnemiz zayıf. İş kazalarından kaynaklanan ölümleri, yaralanmaları, sakatlıkları, meslek hastalıklarını önlememiz gerekiyor” diyen Küçükkurt, sözlerini şöyle tamamladı: “İSG önlemleri asla ‘maliyet’ değildir. Giden tek bir canın bile parasal karşılığı olamaz. İş kazalarından kaynaklı ölüm ve yaralanmaların, sakatlıkların ve meslek hastalıklarının yarattığı trajediler bir yana; bu alandaki zafiyetimizden kaynaklanan büyük çaplı ekonomik külfet de yıllardır ülkemizin sırtında. Çözüm, toplumda İSG bilincini artırmak, İSG önlemlerini eksiksiz uygulamaktır. Bu sorumluluğu hisseden İZSİAD, bir işveren örgütü olarak taşın altına elini koydu, koymaya da devam edecek.”

İZTO DA DESTEK VERECEK 

Törene katılan İzmir Ticaret Odası (İZTO) Başkanvekili Emre Kızılgüneşler, İSG farkındalığının artırılması çalışmalarını önemsediklerini ifade etti. Türkiye’nin, iş kazaları ve meslek hastalıkları istatistiklerinde ne yazık ki en kötü durumdaki ülkelerden biri olduğunu belirten Kızılgüneşler, “İZSİAD’ın bu alandaki çalışmalarını biliyoruz ve izliyoruz. Yenilenen İZTO yönetimimizle biz de bu tip çalışmalara her türlü desteği vereceğiz” diye konuştu.

ŞAMPİYON VESTEL ELEKTRONİK 

Açılışın ardından yarışmaya geçildi. Ocak ayından bu yana devam eden organizasyonun finalinde Vestel Elektronik şampiyon olurken; Tüprag ikinci, Vestel Beyaz Eşya üçüncü ve Vestel Ticaret dördüncü oldu. Birinci ekip gemi turu ödülü kazandı. İkinciye 2000, üçüncüye 1000, dördüncüye ise 500 TL’lik ödül çekleri verildi. Yarışmanın sponsorları Arkas ve Konak Belediyesi temsilcilerine de plaketle teşekkür edildi. Bu yılki yarışmaya, finale kalan dört ekibin yanı sıra British American Tobacco, Schneider Elektrik, Yedaş, Sanpan, Yıldız Yangın, Ege Deniz Tekstil, Polibak ve Konak Belediyesi şirketi MERBEL ekipleri katılmıştı.

RESİMALTI BİLGİSİ

isg2: Vestel Ticaret ekibi dördüncü oldu.

isg3: Vestel Beyaz Eşya ekibi üçüncü oldu.

isg4: Tüprag ekibi ikinci oldu.

isg5: Yarışmayı birincilikle tamamlayan Vestel Elektronik ekibi, gemi turu ile ödüllendirildi.

isg6: Ocak ayından bu yana yarışan tüm ekipler bir arada…

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER