Bornova Belediyesi'nde performans değerlendirmesi

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bornova'ya birlikte hizmet ettiği başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile 2018 yılının ilk 6 aylık performans değerlendirmesini yaptı

Bornova Belediyesi'nde performans değerlendirmesi

Bornova Belediye Strateji toplantısında bugüne kadar yapılan hizmetler ele alındı, Bornova'nın ihtiyacı olan yeni projeler üzerinde değerlendirmeler yapıldı. Toplantıda birim müdürleri arasındaki koordinasyon ve işbirliği ile gerçekleşen projeler ve ekipler arası sinerji ile yapılabilecek hizmetler gündeme geldi. Bornova Belediyesi'nde 2018 yılı hedeflerinin yüzde 53'ünün ilk 6 ayda tamamlandığı belirtildi. Özellikle Fen İşleri, Parklar Bahçeler ve Temizlik İşleri gibi fiziki işlerin yürütüldüğü müdürlüklerdeki performans artışının dikkat çektiği belirtildi.

Bornova Belediyesi'nde bir taraftan yapılan işler ve ulaşılan hedeflerde artış sağlanırken, tüm müdürlüklerde 5 yıllık stratejik plan kapsamındaki hedeflerin tamamına yakını proje ve hizmetlere dönüştüğü dile getirildi. Ayrıca stratejik plan dışında Bornovalıların gelişen ve değişen taleplerine yönelik yeni projelerin hayata geçirildiği vurgulandı. Kültür merkezleri, pazaryerleri, spor alanı inşaatları yükselirken yeni parkların da hizmete açıldığı belirtildi.

"DAHA FAZLA GELİR SAĞLIYORUZ"

İlk 6 aylık verilere göre Bornova Belediyesi'nde yıl sonunda hizmet ve proje hedeflerinin yüzde 100 oranında tutturulması, bütçenin de yüzde 90'nın üzerinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, "Proje ve hizmetlerde hedeflerimize ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Öte yandan aldığımız tedbirlerle gelirlerimizi de önemli oranda arttırdık. Bir taraftan tasarruf yaparken, diğer taraftan belediyemize daha fazla gelir sağlıyoruz. Daha fazla kaynakla vatandaşlarımıza daha fazla hizmet etmek istiyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER