Bergama projeleri Ankara'da

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu Koronavirüs normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte, Tarihi kentin 25 yıllık hayali olan stadyumun taşınıp yerine Millet Bahçesi yapılması, Selinos Antik Kanal ve Dere Islahı ile TOKİ Sosyal Konut Projeleri'nin detaylarını görüşmek üzere soluğu Ankara'da aldı.

Bergama projeleri Ankara'da

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, İzmir Milletvekili Hamza Dağ ile birlikte Ankara'da ilk ziyaretini TOKİ Başkanlığı'na yapan Koştu, burada TOKİ Başkanı Ömer Bulut'u ziyaret etti. Ziyaret esnasında Bergama'nın 25 yıllık hayali Millet Bahçesi ve ilçeye kazandırılacak olan ihalesi yapılan TOKİ Sosyal Konutları'nın detayları görüşülmeye başlandı.

İKİNCİ ZİYARET TARIM VE ORMAN BAKANI DR. PAKDEMİRLİ'YE

TOKİ Başkanlığı'ndaki ziyaretini tamamlayan Belediye Başkanı Hakan Koştu, ikinci ziyaretini Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'ye gerçekleştirdi. Ziyaretin bu bölümünde yine Tarihi Kent Bergama için vizyon projeler arasında bulunan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiği Bergama ziyaretinde müjdelediği Selinos Antik Kanal ve Dere Islahı projesi ile ilgili görüşme yapıldı. Aynı görüşmede Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Bergama'ya yapacağı diğer yatırımlar da masaya yatırıldı.

BAŞKAN KOŞTU, "TEK GAYEMİZ BERGAMA'MIZI HER ANLAMDA KALKINDIRMAK"

Bergama için gece gündüz demeden çalışan ve Koronavirüs öncesi adeta Ankara'da üst kuran Başkan Koştu, normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte Ankara yollarını aşındırmaya başladı. 31 Mart Seçimleri'nde vatandaşlara vermiş olduğu sözleri yerine getirmek için yoğun mesai harcayan Koştu, "Tek gayemiz Bergama'mızı her anlamda kalkındırmak. İlçemizin yeni hizmetler alması için elimizden geleni yapıp, tarihi kentimizi hak ettiği noktaya taşıyacağız" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 1 ay Önce

Bergamanın 25 yıllık, hatta 50 yıllık hayali şahit lazım olan mahalle arası yollarıdır.sonra diğerleri gelir.

Cef
Cef - 1 ay Önce

Güldürmeyin Bergamalı insanları ilk önce bir çivi çaksınlar da yılların hayali kalsın yollara bir bakın yahu ayıptır günahtır

Arnold
Arnold - 1 ay Önce

Bergamada önce yolları yap, biz senden başka bir şey istemiyoruz. Bergama Suriye gibi oldu bazi mahalleler. Millet bahçesi bir hayal doğru, fakat lafla peynir gemisi yürümüyor. AKP cumhur iktidarında, Bergama 20 yıl geriye gitti. Bergamalıların 70 veya 80 li yıllarda parkları vardı, çay aile bahçeleri, hepsi bitti mangal Ilıca da sefamız vardı o da bitti. Bergamada 250 gram turist vardı, tek yön giriş çıkışlar sayesinde o da bityi(2019 Dan bahsefiyorum=

SIRADAKİ HABER