banner51

Beko: Krizin faturasını emekçilere ödetemezsiniz

CHP İzmir milletvekili Beko'dan emekli ikramiyesi tepkisi geldi. CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, emekli ikramiyeleri ile ilgili yaptığı açıklamada hükümeti eleştirdi

Beko: Krizin faturasını emekçilere ödetemezsiniz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Kani Beko, yazılı bri çaıklama yaparak emekli kramiyelerini eleştirerek hükümete tepki gösterdi. 

İşte Kani Beko'nun açıklaması:

Cumhuriyet Halk Partisi, 2015 yılından bu yana "emeklilere iki bayramda birer maaş ikramiye" verilmesi teklifini gündemde tutmaktadır. Ancak bu teklifi ve emeklilerin haklı taleplerini yıllardır görmezden gelen AKP iktidarının bakanları emekliler söz konusu olduğunda; "kaynak göstersinler, ben de CHP'ye oy vereceğim" diyecek kadar pervasızdır. Ne zaman ki seçimler kapıya dayanmıştır, AKP iktidarı milyonlarca emekliyi hatırlamak zorunda kalmıştır. Nitekim 24 Haziran Seçimlerinden hemen önce emeklilere 1000'er TL ikramiye verilmesi maddesinin Meclis'ten geçirileceği ilan edilmiştir.

Fakat gelinen nokta, emekliler ve onların bakmakla yükümlü olduğu milyonlar için hüsrandır. AKP iktidarı seçime endeksli sözünü dahi tutmamıştır. Emekliler arasında ayrım yaparak, kimine 500TL, kimine 750TL ve bir kısmına da 1000TL ikramiye ödemesi yapılmıştır. Maaş hesaplarına yatacak 1000 TL ikramiyeyi bekleyen emekli yurttaşlarımız, bankalardan hayal kırıklıkları ile dönmüştür...

Şimdi ise yandaş yazarlar eliyle, AKP hükümetinin ve Saray bürokrasisinin ülkeyi içine sürüklediği ekonomik krizin bedelini, emeklilere ve emeğiyle geçinenlere ödetmeyi hesaplamaktadırlar. Kendi yol açtıkları krizi, en alttakilerin sırtına yükleme hevesine kapılmışlardır. Buna izin veremeyiz!

Krizin faturasını emeklilere ve emekçilere ödetemezsiniz!

Bugüne kadar teşviklerle, vergi silmelerle, pırlantadan, yattan vergi almayarak, ülke kaynaklarını dağıttığınız yandaşlarınıza çağrı yapın..

Saray zenginlerine çağrıda bulunun....

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER