Beko'dan göçmenlere 'ezik insanlar' diyen Ak Partili adaya yanıt

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Makedon kökenli Milletvekili Adayı Kani Beko, AKP'nin Adayı Meliha Akyol'un Balkan göçmenlerine yönelik aşağılayıcı ifadelerini sert çıktı

Beko'dan göçmenlere 'ezik insanlar' diyen Ak Partili adaya yanıt

Adalet ve Kalkınma Partisi Yalova Milletvekili Adayı Meliha Akyol'un katıldığı bir toplantıda göçmenlerle ilgili 'Ezik insanlar' ifadesini kullanmasını sert bir dille eleştiren CHP'li Kani Beko, "Göçmenler bu ülkenin evlatlarıdır, bizler daima Cumhuriyet değerlerine inanarak birlik ve beraberlik içinde yaşadık. Bugün birliğimize kardeşliğimize zarar verecek söylemlerde bulunanlar kaybedecektir" dedi.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, NAZIM HİKMET RAN...

AKP Adayı Akyol'un kullandığı ifadelerin kardeşlik bağlarına zarar verdiğinin altını çizen Cumhuriyet Halk Partisi İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Kani Beko, "Bu topraklar Nazım Hikmet'lerden, Şeyh Bedreddin'lere, Cumhuriyet'imizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e kadar onlarca kahraman göçmen yetişmiştir. Göçmen halkları Türk halkının ayrılmaz parçasıdır. AKP'nin bölücü, ötekileştirici siyasi anlayışı ülkemizin kardeşliğine zarar veremeyecek! Türk'ü, Kürdü Alevisi, Lazı, Göçmeni tüm halkların birliği ve kardeşliği bizim şiarımızdır! 24 Haziran'da bölenlere, ötekileştirenlere inat kardeşliğimiz kazanacak. Göçmenler ve tüm halkımız AKP'ye gereken cevabı sandıkta verecek" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER