Bedelli askerlik çıkıyor mu?

Bedelli askerliğin çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yaş ve ücret konusunda ise her gün yeni iddialar ortaya atılırken Başbakan Binali Yıldırım bugün Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk oldu ve bedelli askerlik konusunda açıklama yaptı.

Bedelli askerlik çıkıyor mu?

24 Haziran seçimleri öncesi bedelli askerlik bekleyenler, taleplerini ısrarla dile getirmiş, hükümet de konunun tartışılacağını söylemişti. Seçimler sonrası ilk açıklamayı Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ yapmış, bedelli nin çıkış tarihi için ekim ayını işaret etmişti. Bu andan itibaren artık yaş ve ücret konusu gündeme geldi. Her gün ortaya bir iddia atılıyor. Son konuşulan ise bedelli askerlikte yaşın 26 ücretin ise 20 bin olacağı...

BAŞBAHAN BİNALİ YILDIRIM'DA BEDELLİ AÇIKLAMASI

Başbakan Yıldırım, bedelli askerliğe ilişkin "Yeni hükümet açıklanacak, önündeki birçok gündem maddesinden bir tanesi de bu olacak" dedi.

BEKİR BOZDAĞ'DAN BEDELLİ ASKERLİK AÇIKLAMASI

"Takvimini tam söyleme imkanı yok ama genel işleyişle alakalı bir yorum yapabilirim. Cumhurbaşkanı ve vekillerimizin yemin ederek göreve başlaması lazım, parlamento 1 Ekim’e kadar ara verecek ve sonuçta bedelli konusunda Ekim’den sonra gündeme gelecektir. Bedelli KHK ile alınacak bir karara değil, Meclis açıldıktan sonra bu konuda gereği yapılacaktır bu bizim de milletimize taahhüdümüzdür bu konu bu yıl içinde hallolacaktır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER