Bayram tatili kaç gün? Çalışanlar için 9 gün tatil formülü

Bayram tatili süresi Kurban Bayramı’na sayılı günler kala tatil planı yapan kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Bayram tatilinin 9 gün olarak ilan edilmemesi durumunda çalışanlar toplamda 5 gün tatil yapmış olacaklar. Peki, bayram tatili süresi ile ilgili kim neler söyledi ve tatil kaç gün olacak?

Bayram tatili kaç gün? Çalışanlar için 9 gün tatil formülü

Kurban Bayramı tatili ile ilgili resmi bir açıklama yapılmasa da geçtiğimiz günlerde iki önemli isimden değerlendirme gelmişti. İlk olarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tatilin 9 güne çıkarılmasına olumlu bakmadığını ifade etmişti.

Hükumet kanadından ikinci açıklama ise Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’dan geldi. Bakan Ersoy, tatil süresinin 5 gün ve 9 gün olması arasında önemli bir fark bulunmadığını hatırlatarak birçok bölgedeki hotelin doluluk oranının yüksek olduğunu dile getirdi.

ÇALIŞANLAR İÇİN 9 GÜN TATİL FORMÜLÜ

Yeni bir açıklama gelmemesi durumunda tatil süresi 5 gün olacak. Ancak 15 Ağustos Perşembe ve 16 Ağustos Cuma günleri için senelik izin kullanan kişiler 2 gün senelik izin alarak bayram tatili süresini 9 güne çıkarabilecekler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER