Bayraklı'da tehlikeli gerilim! Polis gazla müdahale etti

İzmir’in Bayraklı ilçesindeki İlçe Seçim Kurulu önünde toplanan CHP’liler seçim sonuçlarını protesto etti. Polisin müdahalesine rağmen kalabalık dağılmazken, partilileri CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve milletvekilleri sakinleştirdi.

Bayraklı'da tehlikeli gerilim! Polis gazla müdahale etti

Bayraklı ilçesinde, İlçe Seçim Kurulu'nun bulunduğu okul önünde toplanan yaklaşık bin kişi, seçim sonuçlarını protesto etti. Polisin biber gazlı müdahalesine rağmen, kalabalık bekleyişini sürdürdü.

Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinin ülke genelinde büyük ölçüde belli olmasının ardından, sonuçlara tepki gösteren yaklaşık bin kişi, Dumlupınar Caddesi'ndeki, Bayraklı İlçe Seçim Kurulu'nun bulunduğu Mustafa Kemal Anadolu Lisesi önünde toplandı. "Mustafa Kemal'in askerleriyiz", "İzmir uyuma ışıkları aç kapa"  sloganları atan gruba, çevredeki apartmanlarda yaşayan bazı vatandaşlar da balkonlara çıkıp, tencere tava çalarak ve evlerinin ışıklarını açıp kapatarak destek verdi. Polisin biber gazlı müdahalesine rağmen dağılmayan grup, İzmir Marşı'nı söyledi, seçim sonuçlarını protesto etti.

Gerginlik üzerine İl Başkanı Deniz Yücel ile CHP’li vekil adayları Sevda Erdan Kılıç ve Mahir Polat ve milletvekili Kamil Okyay Sındır olay yerine gittiği öğrenildi. Grup İlçe Seçim Kurulu'na gelip, buradaki protestocularla görüştü. Grubun içinden 30 kişinin, sayım işlemlerini izlemeleri için içeri alınmasını sağladı.

OTOMOBİLDEKİ AK PARTİLİLERE TEPKİ

Bayraklı İlçe Seçim Kurulu'nun bulunduğu okul önünde toplanan yaklaşık bin kişi, seçim sonuçlarını protesto etmeyi sürdürdü. Grubun sloganlar attığı sırada kalabalığın arasına giren, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti bayraklarıyla süslenmiş bir otomobil ise tepki çekti. Okul önünde bekleyenlerin tekmeler attığı otomobil, polisin TOMA ile su sıkmasıyla kalabalığın arasından çıkartıldı. Otomobildekiler de buradan uzaklaştı.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER