Bayraklı'dan 'O' iddiaya yanıt

Medyada konuşulan 'Danıştay 1. Dairesi, Bayraklı Belediyesi’nde görev yapan 64 belediye personelinden 28’i hakkında soruşturma izni veren İçişleri Bakanlığı kararını bozdu, Danıştay, haklarında ön inceleme yapılan tüm personelin yargılanmasını istedi, dosyayı, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi' iddiaları üzerine Bayraklı Belediyesi'nden açıklama geldi

Bayraklı'dan 'O' iddiaya yanıt

Bayraklı Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre medyada ortaya atılan iddiaların asılsız olduğu belirtildi. Bu iddiaların kasıtlı olarak yapıldığını ve konunun aslının bambaşka olduğunu belirten Belediye yazılı basın açıklaması yaparak şunları söyledi  :

''Bir internet sitesinde "Tüm personel yargılanacak mı?" başlıklı belediyemize yönelik kasıtlı olarak yapılan haberler gerçek dışıdır.

Konunun aslı aşağıda anlatıldığı gibidir;

İçişleri Bakanlığı tarafından verilen soruşturma iznine istinaden Danıştay'ın onayıyla Baybel Genel Hizmet San. Ve Ticaret Anonim Şirketi, Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu İzmir Küçük ve Orta Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı Vergi Müfettişliği tarafından incelenmiştir. Vergi müfettişliği tarafından, şirketin 2013-2014-2015-2016 ve 2017 yıllarını kapsayan 5 yıllık hesap dönemindeki tüm defterler incelenmiş ve neticesinde usulsüz bir işlem tespit edilmediği gibi belediyeye yapılan satışların uygun fiyatla yapıldığı ve faturaların gerçeği yansıttığı tespitleri yapılmıştır.

Söz konusu raporlar İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunulacaktır. Böylece verilen soruşturma izninin hükmünün kalmadığı da ortaya çıkacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur...''

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 16:59
YORUM EKLE

banner47