Bayır'dan ilk açıklama: Sindiremiyordum

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, partisine geri dönmesi ile ilgili olarak; "Bu geçen 16 günlük ayrılık bize 16 yıl gibi geldi" ifadelerini kullandı.

Bayır'dan ilk açıklama: Sindiremiyordum

CANSU TEMİR / BEN HABER

Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) sürpriz bir karar ile İYİ Parti'ye geçiş yapıp, İYİ Parti'nin TBMM'de grup kurmasını sağlayarak seçime katılmasını kesinleştiren CHP'li 15 milletvekili partisine geri döndü. Konuyla ilgili CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel 15 vekil ile kameraların karşısına çıkıp bir açıklama yaptı ve "Hepimiz tamam diyoruz, görev tamam." ifadelerini kullandı.

"YUVAMIZA DÖNDÜK"

CHP'li 15 milletvekili arasında yer alan İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Ben Haber'e samimi açıklamalarda bulundu. Bayır; "Biz bir görev adına yola çıktık. Derdimiz İYİ Parti'nin seçimlere katılmasıydı. 15 arkadaş bu konuda gerekli işlemi yaptık, İYİ Parti'nin seçime girmesini sağladık. Resmi Gazete'de de dün açıklandı, dolayısıyla görevimiz bitti ve yuvamıza geri döndük" ifadelerini kullandı.

Milletvekilliği başvurusu için, 15 vekilin de CHP Genel Merkezi'ne gidip müracat yapacaklarını belirten Bayır, geçen sürecin çok zor olduğunu ifade ederek; "Bu geçen 16 günlük ayrılık bize 16 yıl gibi geldi. 36 yıl partide hizmet vermiş, koşturmuş, çabalamış, İl Başkanlığı yapmış biri olarak çok duygusal bir dönemdi" dedi.

"SİNDİREMİYORDUM"

Bu dönemde 'İYİ Parti Milletvekili' olarak lanse edilmesinden rahatsızlık duyduğunu söyleyen Bayır; "Gazetelerden, televizyonlardan kaçtık. Çünkü gitsek, orada altında 'İYİ Parti Milletvekili' diye yazacaktı. Onun için ilk defa gazetecilerin ve televizyoncuların telefonlarına çıkmadım. İşin doğrusu, 'İYİ Parti Milletvekili' olarak anons edilmeyi kendime sindiremiyordum. O yüzden 15-16 gün sizleri de ihmal ettim" dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER