Başkan Yücel'den 'Emrindeyiz' yanıtı!

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Koray Ükünç'ün, İnce'nin ikinci tura kalması durumunda Deniz Yücel'i arayarak "Emrinizdeyim diyeceğim" ifadelerine, Yücel'den cevap geldi. Yücel; "Bu ittifakın bir gereği. Meral  Hanım ikinci tura kalırsa, bizde gerekli desteği veririz" dedi

Başkan Yücel'den 'Emrindeyiz' yanıtı!

BEN HABER / CANSU TEMİR

Türkiye'nin merakla beklediği genel seçimlere 4 gün kaldı. Cumhurbaşkanı adayları mitinglerine tüm hızıyla devam ederken, illerde de seçim çalışmaları aynı tempoda devam ediyor.

Seçim havasının yoğun hissedildiği İzmir'de de son olarak, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Koray Ükünç'ün açıklamaları gündeme damga vurdu. Ükünç'ün seçime sayılı günler kala yaptığı; "Ben 24 Haziran gecesi, eğer Muharrem Bey kalırsa, Deniz Bey’e telefon açıp ‘Emrinizdeyim' diyeceğim. Yani, 'Artık Muharrem Bey için ne yapabiliriz?' diye soracağım." açıklamasına, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel'den yanıt geldi.

"KORAY BEY, BUNU BİR ADIM ÖTEYE GÖTÜRMÜŞ"

Yücel; "Koray Bey'in bu ifadesi, beklediğimiz bir üslup, nezaket çerçevesinde. Sonuçta biz burada ittifak olarak seçime giren 4 partiden biriyiz. Önemli olan burada Türkiye'nin ihtiyacı olan, demokrasinin tüm kurumlarıyla hayata geçirecek olan bir cumhurbaşkanı seçilmesi, mevcut yapının değişmesi. Ortak hedefimiz bu. Zaten ittifakın anlamı da bu. Türkiye'de yeniden demokrasinin hayata geçmesi için bir dayanışma içindeyiz. Muharrem İnce ikinci tura kalırsa, ki kalacağını düşünüyoruz elimizdeki  veriler o yönde, İYİ Parti'nin destek vermesi zaten bizim yaptığımız dayanışma ve ittifakın bir gereği. Koray Bey, bunu bir adım öteye götürmüş ve 'Cumhuriyet Halk Partisi ve İl Başkanı'nın emrindeyiz' demiş. Bu güzel bir şey. Meral Akşener ikinci tura kalırsa, bizde gerekli desteği veririz. Sonuçta bizim amacımız ortak. Akşener'in Cumhurbaşkanı olması için, Cumhuriyet Halk Partisi tüm örgütleriyle birlikte, seçmen nezdinde de gereken her türlü desteği verir. Aynı dayanışmayı, aynı desteği göstereceğiz" şeklinde konuştu.

"BU BİR PARTİ MİTİNGİ DEĞİL"

Öte yandan, 21 Haziran'da İzmir Gündoğdu Meydanı'nda gerçekleşecek olan Muharrem İnce mitingi için çalışmalar da tamamlandı. Başkan Yücel, bunun bir parti mitingi olmadığını vurgulayarak;  "Bütün ilçe örgütlerimiz mitinge katılım sağlayacaklar. Bu bir parti mitingi değil. Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik bir miting. Sayın İnce, aday gösterildikten sonra, parti rozetini çıkardı. Biz partili cumhurbaşkanlığını doğru bulmuyoruz. Çünü her partinin ülkedeki siyasette faaliyet gösteren diğer siyasi partilerle ve onların temsil ettiği kitlelerle ayrıştığı yönler olabilir. Tamam siyaset ülke için yapılır, ama her siyasi partinin bir ideolojisi vardır, farklılıkları vardır. Bu farklılık bizim zenginliğimizdir. Dolayısıyla, bir cumhurbaşkanının parti mensubu olması doğru değil. Muharrem İnce'de bunun ilk olarak somut adımını attı, '81 milyonun cumhurbaşkanı olacağım, toplumun her kesimini kucaklayacağım' dedi. Bundan dolayı biz herkesi bu mitinge bekliyoruz. Bu bir parti mitingi değil. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce'yi gelsinler, dinlesinler. Göreve geldikten sontra yapacağı tasarrufları, vaatleri birebir dinlesinler istiyoruz. Yarın ki mitinge, AK Partilileri de, Milliyetçi Hareket Partilileri de, Demokrat Partilileri de, İYİ Partilileri, HDP'lileri, Vatan Partilileri, kim olursa olsun, hangi görüşten olursa olsun, her vatandaşımızı yarınki mitinge bekliyoruz" dedi.

"TAŞIMA KALABALIK İSTEMİYORUZ"

Miting için İnce'nin 2 milyon hedefi ile ilgili konuşan Yücel; "2 milyon kişi gibi bir hedefimiz var. Bizim 1 milyondu, Muharrem Bey bunu ikiye katladı. Ben yarın 2 milyon kişi olacağına inanıyorum. Bütün ilçelerimizden, köylerimizden katılım olacak. Kadın, genç, yaşlı, kim olursa olsun herkesin katılacağını düşünüyoruz. Taşıma kalabalık istemiyoruz. Bu konuda komşu illerimizle de gerekli konuşmayı yaptık, tabi bireysel olarak gelecekler vardır onları engelleyemeyiz ama özellikle mitingte kalabalık yapılmasına yönelik hiçbir şekilde taşıma kalabalık istemiyoruz. Bu miting İzmir'de yapılan, İzmirliliere yapılan özel bir miting. Burada bütün Türkiye'ye bir mesaj verilecvek ama taşıma kalabalık istemiyoruz. Deniz yoluyla katılacak olan vatandaşlarımız var. Özellikle biz parti bayraklarını kullanmadık, kullanmayacağız. Her yer kırmızı beyaz Türk Bayraklarıyla donatılacak. Kırmızı renklerin hakim olduğu bir gelincik tarlası gibi olacak. Körfez de aynı şekilde olacak. Bir demokrasi şöleni şeklinde, heyecanlı, coşkulu, 24 Haziran'a yönelik güçlü bir mesaj verebileceğimiz bir miting olması için gayret ediyoruz" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER