Başkan Yetişkin'den yangın açıklaması: O bölgede tahliye olabilir!

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Urla-Seferihisar sınırındaki yangına dair açıklamalarda bulundu. Yetişkin yaptığı açıklamasında alevlerin Seferihisar'ın Eski Orhanlı bölgesine yaklaştığını dile getirdi.

Başkan Yetişkin'den yangın açıklaması: O bölgede tahliye olabilir!

Ben TV - İzmir'in farklı noktalarında neredeyse eş zamanlı çıkan yangınlardan etkilenen ilçelerden biri de Seferihsar oldu. Rüzgar nedeniyle hızlı bir şekilde büyüyen alevlere ilişkin Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Ben TV aracılığıyla hem vatandaşları bilgilendirdi, hem de bölge halkına çağrıda bulundu.

"EN BÜYÜK PROBLEMİMİZ RÜZGAR"

Yetişkin, "Seferihisar'a çok yakın bölgede yangın çıktı. Eski Orhanlı dediğimiz bölgede yangın çıktı. Vatandaştan tahliye istedik. Köylü evini terk etmek istemiyor. Biz araçlar yolladık. Hazırlığımızı yaptık. Şu anda Orman Bölge Müdürlüğü de belediyemizden arkadaşlarımız da var gücüyle çalışıyor. Herkes görevini layıkıyla yapıyor. Fakat burada en büyük sorun rüzgar. Şu anda Eski Orhanlı dışında şu an için bir sıkıntımız yok. Ekiplerimiz bölgede hazır. Bölgedeki vatandaşlarımızdan istirhamımız, yetkililerin çağrı ve talimatlarına uygun davranmalarıdır. Umuyorum yangın, yerleşim yerlerine sıçramadan söndürülür." dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER