Başkan Soyer'den korona açıklaması: Tedirginiz!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'deki vaka sayılarında artış yaşandığını ifade ederek tedirgin olduğunu söyledi

Başkan Soyer'den korona açıklaması: Tedirginiz!

BEN HABER - 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Fox TV'de yayınlanan Çalar Saat programının konuğu oldu.

İzmir bazında önemli açıklamalarda bulunan Soyer, son günlerde giderek artan koronavirüs vaka sayılarına ve ölüm oranlarına ilişkin endişe duyduğunu ifade etti.

İşte Soyer'in o açıklaması: 

"İzmir'de vefatlar, Haziran ayında sıfıra inmişti. Şimdi biraz tedirginiz, çünkü artış var vaka sayılarında. Bilim kurulumuz sürekli olarak bizi uyarıyor, onlarda aynı kaygıyı taşıyor. Umarım vatandaşlarımız duyarlı olmaya devam eder. Aksi taktirde daha kötü bir tabloyla karşılaşabiliriz"

BUCA METROSU MÜJDESİ

Öte yandan Buca Metrosuyla ilgili de açıklamalarda bulunan Soyer; "Buca Metrosu… Uluslararası ihale için çağrıya çıktık. Ekim-kasım ayında gerçekleşecek. Yürüdükçe istasyonlar açıldıkça hizmete açacağız. 4,5 yıl bekletmeyeceğiz. İzmir tarihinin en büyük yatırımı. Karşıyaka Tramvayını Çiğli’ye uzandıran hattın ihalesini yaptık. Arka sıradakilere önceliğimiz değişmeyecek. Arka sıradakileri ön sıradakilerle ne kadar buluşturursak kentin refahı artacak." dedi. 

YASAK GELMELİ

Artan orman yangınlarına da değinen Soyer, mangal yasağı gelmesi gerektiğini ifade etti. Soyer; "Bir çok yerde bırakın mangalı ormana girişi yasaklarlar. İnsan eliyle yangınlar arttığında doğanın dengesi bozuluyor. Bence kesinlikle mangal yasağı getirilmeli.  Hele ağaçlık alanda ormanlık alanda. Yeni ağaçlandırılan bölgelere bir süre giriş yasaklanmalı. Dünya artık şunu anladı. Biz doğaya sahip çıkmazsak kendi geleceğimizi karratıyoruz. Doğa hastaysa biz iyi olamayız." şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2020, 10:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çetin ÇALIŞAN
Çetin ÇALIŞAN - 3 ay Önce

Sayın başkan siz tedirginsiniz ama hala toplu taşıma da sosyal mesafeyi geçtik insanlar omuzomuza.artik bir cozum.soforlerimize kesin talimat verin yolcu almasın.

Mutlu uslu
Mutlu uslu - 3 ay Önce

Ucan yol projesi kac yıldır bitiremediniz yazık

SIRADAKİ HABER