banner51

Başkan Karataş'tan Vural ve Tanrıkulu yorumu

24 Haziran seçimlerinde, MHP’nin milletvekili aday listesi belli oldu. İzmir'de Vural ve Tanrıkulu listede yer almadı. Karataş; "Uzun yıllar İzmir'i temsil ettiler. Hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz" dedi

Başkan Karataş'tan Vural ve Tanrıkulu yorumu

BEN HABER / CANSU TEMİR

Türkiye'de gözler 24 Haziran'da gerçekleşecek olan genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine çevrildi. Siyasi partilerin cumhurbaşkanı adayları belli olurken, partiler milletvekili listelerinde gösterecekleri adaylar üzerinde yoğun bir mesai harcıyor. 

21 Mayıs'ta Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) gönderilecek listeler için, isimleri ilk netleşen parti Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) oldu. MHP İzmir Milletvekili adayı olacak 28 isim de netleşti. Listede sürpriz isimler yer alırken, bir değişiklik de İzmir için geldi. İzmir'de, 1999 yılından itibaren her seçimde aday gösterilen Milletvekilleri Oktay Vural ile Ahmet Kenan Tanrıkulu'nun bu kez listede yer almadı.

"BAKANLIK DA YAPTILAR, PARLAMENTO DA İZMİR'İ TEMSİL DE ETTİLER..."

MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş; "Sayın Ahmet Kenan Tanrıkulu'na ve Oktay Vurul'a bu zamana kadar ki hizmetleirnden ötürü teşekkür ediyoruz. Geçmiş zamanda hem Kenan Bey hem Oktay Bey bakanlıkta yaptılar. Daha sonra Kenan Bey genel başkan yardımcısı olarak görev aldı. Oktay Bey, uzun yıllar grup başkan vekilimiz oldu ve İzmir'imizi ve partimizi de parlamentoda temsil etti. Kendilerine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.

"TEŞKİLAT OLARAK TANIDIĞIMIZ İNSANLAR"

Karataş, listede yer alan isimleri teşkilat olarak tanıdığını ifade ederek; "Tamamı, teşkilat olarak bizim tanıdığımız insanlar. Bir kaç gün içerisinde basınla da bir araya geleceğiz. Bizim İzmir'de parti olarak çalışmamız aylardır devam ediyordu. Dolayısıyla şuanki milletvekili adaylarımızın da zaten büyük bir kısmı alan içerisinde çalışıyorlardı. Bu çalışmamıza da hiç boşluk bırakmadan devam edeceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER